Harkimo, riisu hame

opfkjew

Mihin on kadonnut Jokerien omistaja Harkimo? Mie, joka antaa lausunotoja/mielipiteitään asiasat kuin asiasta.

Ei taida hemmolla olla munaa heittää penkin takaa pahoinpitelijöitä seurasta pois.

8

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pave

      Kekäläinen? MIES ei laita muita tekemään likaisia töitä.

      En halua uskoa, että Kekäläinen käskytti tai hyväksyi Peltosen pahoinpitelyn, mutta jos teki niin, hänen olisi parempi lähteä merten taakse.

      Lopetan kaikkien Jokereiden sponsoreiden tuotteiden ostamisen niin pitkäksi aikaa kun totuus selviää. Ja sen jälkeen niin pitkään kuin mahdolliset syylliset ovat horisontissa.

      • Zäk

        Sama juttu, sponsorit boikottiin ja Hesari tilaukseen. Hyvä Hesari!
        BTW, mitäs firmoja ne muut sponsorit on...?


    • semmonen21

      Kyllä se sieltä vielä antaa kommenttejaan, ei se hiljaseks ole mennyt.

    • MAKE LOVE NOT WAR

      On se nyt kummaa, kun jääkiekon SM-liiga ja sen "iso kiho" Kalervo Kummola vähättelevät kaukaloväkivaltaa. Erityisen outoa on, että he asettavat jääkiekkomaailman "koodiston" Suomen lain edelle !

      Jos sellaista toisen ihmisen silmitöntä nyrkeillä hakkaamista (mitä kaukaloissa esittäneet mm. BVen Amour, Melart ja kumppanit) pidetään hyväksyttävänä eikä siihen muka kenenkään tarvitsisi puuttua, ovatko tällaisen suosijat VARSINAISIA TERRORISTEJA ?

      Mitä nuoriso oppii tällaisesta käytöksestä ?

      Meidän ja koko tuttavapiirimme nuoret on vedetty pois jääkiekkoharrastuksen parista. Ja tämä lähti nuorten itsensä aloitteesta. Silmitön toisen hakkaaminen ei vaan kerta kaikkiaan ole kivaa !

      Siis kaikki vanhemmat: Vetäkää nuorenne pois kaukaloista kun ne ovat vielä hengissä. Älkääkä käykö enää jääkiekko-ottteluissa. Telkkarista näkee ottelut paremmin, ja lehdestä vloi lukea, kuka on milloinkin missäkin kaukalossa pieksetty.

      JA JOUKKUEIDEN VALMENTAJAT VIELÄ KÄSKYTTÄVÄT TÄMMÖISEEN.
      Pitäiskö niidenkin mennä ihan oikeisiin töihin ? Esim. tienviitoiksi Siperiaan tai muihin kykyjään paremmin vastaaviin hommiin ?

      Hävetkää KUMMOLA ja koko jääkiekkomaailma !

    • höpönlöpöä

      Toi Kummolan hölinä nyt oli kuvaavaa kuinka pahasti ja ylimielisesti pihalla ovat. Jos joku mättäisi Kummolan tajuttomaksi baarissa, niin kelpaisikohan selitys, että mättäjähän sai jo rangaistuksen joka oli kyllä rankaa, linnatuomioon verrattavissa. Lensi ulos kapakasta ja sai kahden kuukauden porttikiellon. Tollahan logiikalla homma menisi noin.

      Harkimohan nyt on ollut kohtalaisen fiksu, antanut selvän tuomitsevan lausuntonsa, toisin kuin vaikkapa juuri Kummola, joka on lähinnä puolustellut tekoa, ja yrittää saada homman hoidettu sisäpiirissä.

    • Yrjö_

      Kuitenkin hän on kova vaikuttaja, niin jääkiekossa kun muussakin bisneksessä. Pue sinä opfkjew hame päällesi.

    • jarkko ruutu 4ever

      vai on harkimo kadonnut niin kuin harkimon leukakin :)

      • c99'

        Muista juntti, vain parasta kadehditaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      89
      3712
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      40
      3055
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2917
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2694
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2675
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2382
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2087
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1967
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1836
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1768
    Aihe