Mihin on kadonnut Jokerien omistaja Harkimo? Mie, joka antaa lausunotoja/mielipiteitään asiasat kuin asiasta.
Ei taida hemmolla olla munaa heittää penkin takaa pahoinpitelijöitä seurasta pois.
Harkimo, riisu hame
8
162
Vastaukset
- Pave
Kekäläinen? MIES ei laita muita tekemään likaisia töitä.
En halua uskoa, että Kekäläinen käskytti tai hyväksyi Peltosen pahoinpitelyn, mutta jos teki niin, hänen olisi parempi lähteä merten taakse.
Lopetan kaikkien Jokereiden sponsoreiden tuotteiden ostamisen niin pitkäksi aikaa kun totuus selviää. Ja sen jälkeen niin pitkään kuin mahdolliset syylliset ovat horisontissa.- Zäk
Sama juttu, sponsorit boikottiin ja Hesari tilaukseen. Hyvä Hesari!
BTW, mitäs firmoja ne muut sponsorit on...?
- semmonen21
Kyllä se sieltä vielä antaa kommenttejaan, ei se hiljaseks ole mennyt.
- MAKE LOVE NOT WAR
On se nyt kummaa, kun jääkiekon SM-liiga ja sen "iso kiho" Kalervo Kummola vähättelevät kaukaloväkivaltaa. Erityisen outoa on, että he asettavat jääkiekkomaailman "koodiston" Suomen lain edelle !
Jos sellaista toisen ihmisen silmitöntä nyrkeillä hakkaamista (mitä kaukaloissa esittäneet mm. BVen Amour, Melart ja kumppanit) pidetään hyväksyttävänä eikä siihen muka kenenkään tarvitsisi puuttua, ovatko tällaisen suosijat VARSINAISIA TERRORISTEJA ?
Mitä nuoriso oppii tällaisesta käytöksestä ?
Meidän ja koko tuttavapiirimme nuoret on vedetty pois jääkiekkoharrastuksen parista. Ja tämä lähti nuorten itsensä aloitteesta. Silmitön toisen hakkaaminen ei vaan kerta kaikkiaan ole kivaa !
Siis kaikki vanhemmat: Vetäkää nuorenne pois kaukaloista kun ne ovat vielä hengissä. Älkääkä käykö enää jääkiekko-ottteluissa. Telkkarista näkee ottelut paremmin, ja lehdestä vloi lukea, kuka on milloinkin missäkin kaukalossa pieksetty.
JA JOUKKUEIDEN VALMENTAJAT VIELÄ KÄSKYTTÄVÄT TÄMMÖISEEN.
Pitäiskö niidenkin mennä ihan oikeisiin töihin ? Esim. tienviitoiksi Siperiaan tai muihin kykyjään paremmin vastaaviin hommiin ?
Hävetkää KUMMOLA ja koko jääkiekkomaailma ! - höpönlöpöä
Toi Kummolan hölinä nyt oli kuvaavaa kuinka pahasti ja ylimielisesti pihalla ovat. Jos joku mättäisi Kummolan tajuttomaksi baarissa, niin kelpaisikohan selitys, että mättäjähän sai jo rangaistuksen joka oli kyllä rankaa, linnatuomioon verrattavissa. Lensi ulos kapakasta ja sai kahden kuukauden porttikiellon. Tollahan logiikalla homma menisi noin.
Harkimohan nyt on ollut kohtalaisen fiksu, antanut selvän tuomitsevan lausuntonsa, toisin kuin vaikkapa juuri Kummola, joka on lähinnä puolustellut tekoa, ja yrittää saada homman hoidettu sisäpiirissä. - Yrjö_
Kuitenkin hän on kova vaikuttaja, niin jääkiekossa kun muussakin bisneksessä. Pue sinä opfkjew hame päällesi.
- jarkko ruutu 4ever
vai on harkimo kadonnut niin kuin harkimon leukakin :)
- c99'
Muista juntti, vain parasta kadehditaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5472099Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3851692Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H211519Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641398- 561082
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191076- 1181067
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16848Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11824Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66813