Koskahan muumilaastari-Peltonen toipuu "loukkaantumisestaan"?
Aika pelle jätkä, kun itkee muumilaastari otsassaan, kun joukkuekaverit ovat sikailleet kahta kauheammin. Veikkaan, että Peltonen pelaa kauden avauksessa...
Muumilaastari-Peltonen
14
219
Vastaukset
- tuomari-1
Ei se kehtaa kun on"aivotärähtänyt", mutta viikon päästä "lääkäri antaa luvan" palata tositoimiin.
- T.JANSSON
JA TAAS YKSI PIKKU MYY AVAUTUMASSA.
- Asiaa tunteva
Keksisit edes oman nimimerkin (esim. Jokeriapina).
- mam mam mamatööri
V. Peltonen toimi kyseisessä ottelussa joukkueensa kapteenina. Mitä hän teki sen asian eteen että joukkueensa muutamat pelaajat eivät olisi käyttäytyneet epäurheilijamaisesti pelin ensiminuuteista lähtien?
Hyväksyikö hän päällekarkaukset vastustajien ns. tähtipelaajiia kohtaan?
Käytiinkö asiasta huomauttamassa hänelle vastustajien leiristä pelin aikana?
Annettiinko V. Peltosen ymmärtää että jos hän ei saa kapteenin ominaisuudessa asiaa järjestykseen niin opetus menee sitten muulla tavoin hänen kauttaan?
Sanoiko/elehtikö V. Peltonen siinä vaiheessa "kusipää"-tittelin ansaitsemalla tavalla?
Olisi mielenkiintoista tietää nuo ja kuuluuko tuo ihan normaaliin v-koodistoon? - Tuomari-1
saatat sittenkin olla oikeassa! peltonen miettii pelaako, on ollut jäällä jo kaksi kertaa, ihmeparantuminen on tapahtunut.
Joten voi olla että pelaa? ehkä vamma (tosiasiassa henkinen) on jo voitettu.- Juomari-2
Mikäli Peltosella olisi todellakin ollut vakava aivotärähdys muistinmenetyksineen,
hän ei varmasti olisi ollut treenaamassa parin päinvän päästä.
Tai HIFK:n lääkäri on ns.valelääkäri.
- yyyyyyyyyhhhh
peltonen on tekopyhä
- Tuomari-1
veikkasit oikein, samalla tuli aukoton näyttö ettei mitään aivotärähdystä ollut.
- Lääkäri-5
Et ilmeisesti tiedä aivotärähdyksistä yhtään mitään (kuten et mistään muustakaan).
Viestisi on aukoton näyttö aivokapasiteetin puutteestasi. - Mievaan
Lääkäri-5 kirjoitti:
Et ilmeisesti tiedä aivotärähdyksistä yhtään mitään (kuten et mistään muustakaan).
Viestisi on aukoton näyttö aivokapasiteetin puutteestasi.Neiti Peltonen
- Tuomari-1
Lääkäri-5 kirjoitti:
Et ilmeisesti tiedä aivotärähdyksistä yhtään mitään (kuten et mistään muustakaan).
Viestisi on aukoton näyttö aivokapasiteetin puutteestasi."lääkäri", HHEEEEEHHHEEEEEE Aivotärähdystä ei ollut, ymmärrätkö, vai pitääkö jotenkin rautalangasta alkaa vääntämään.
Aivotärähtänyt ei ole koko ajan julkisuudessa hyvävoimaisen näköisen antamassa kommentteja, eikä varsinkaan osallistumassa joukkueen jääharjoituksiin, katsos kun sellaisen kieltää joukkueen lääkäri oikeassa aivotärähdystapauksessa.
Pelle peltosen ego kärsi, siitä on kysymys ja vain siitä, vamma oli/on henkistä laatua, ei muuta. - Suutari-3
Tuomari-1 kirjoitti:
"lääkäri", HHEEEEEHHHEEEEEE Aivotärähdystä ei ollut, ymmärrätkö, vai pitääkö jotenkin rautalangasta alkaa vääntämään.
Aivotärähtänyt ei ole koko ajan julkisuudessa hyvävoimaisen näköisen antamassa kommentteja, eikä varsinkaan osallistumassa joukkueen jääharjoituksiin, katsos kun sellaisen kieltää joukkueen lääkäri oikeassa aivotärähdystapauksessa.
Pelle peltosen ego kärsi, siitä on kysymys ja vain siitä, vamma oli/on henkistä laatua, ei muuta.Jospa se Peltonen on ottanut mallia J. Ruudulta? Siinä on kunnon showmies ja näyttelijä, oikein narrien narri.
- mm1996
ville peltonen, ville itkupelli peltonen....
- S-B-A
Pelle Lasileuka Viltonen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075