Miksi aina saan pettyä..

kerta toisensa jälkeen??
496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

alitajuisesti elät samankaavan mukaisesti,odotat jo pahinta etukäteen.toimipa nyt eritavoin.elä toista itseäsi,älä anna kenenkään alentaa itseäsi! älä etsi ketään,opettele elämään itsellesi hyvää elämää.kapakat eivät ole oikeita paikkoja eikä viinaan meneväiset. nosta pää pystyyn ja ala rakastamaan itseäis,kukaan toinen ei tuo onnea ja hyvää sulle ellet ensin itse ja ala vaatia tasokkaampaa seuraa

Äänestä
  • Näin on, tässä viestissä on sanomaa usealle. Olen myös huomannut, että pitää pitää hyvää huolta itsestä, arvostaa itseä. Vain siten voi hyvin ja elämä rakentuu hyväksi. Jos antaa toisten määrittää itseä, kertoa mitä tehdä jne., ei koskaan ole aidosti onnellinen ja toiset ihmiset pääsevät hääräilemään elämässä miten tahtovat.

    Äänestä

Pettääkö mieheni???

Äänestä

Toiset ihmiset pääsevät hääräilemään elämässä miten tahtovat???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joka kerta? kirjoitti:

kerta toisensa jälkeen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu