Haluaisin kaikki vinkit tietooni, miten tuosta ällötyksestä pääsee eroon! Pikkuvarpainen välit ovat auki ja olen laittanut jalkoihini nyt Lamisil Solo -kerta-annoksen ja lampaanvillaa pitämään varpaanvälit kuivana. Mulla ei kyllä ole mitään kutinaoiretta, tai muutakaan ollut, vain toi pikkuvarpaanvälien nahka on lähtenyt.
Haluaisin tietää, miten kengät tulisi desinfioida, en raaski millään heittää kaikkia kenkiä mäkeen. Entäpä villasukat, mitä niille teen? Auttaisiko joku etikkaliotus?
Haluaisin tietää, miten kengät tulisi desinfioida, en raaski millään heittää kaikkia kenkiä mäkeen. Entäpä villasukat, mitä niille teen? Auttaisiko joku etikkaliotus?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tai auttaisiko villasukkien puhdistamiseen se, että normaalin 40 asteen pesun jälkeen sukat silittäisi? Kyllähän villasukat kai yhdellä pisteellä (n. 110 astetta) kestää silittää?
Eikö löydy ketään tästä öklöstä vaivasta kärsiviä?
Jos todella haluat siitä eroon niin heitä kaikki kengät mäkeen ja sukat samoin. itselläni oli tuo vaiva, eikä' millään muulla keinolla lähtenyt.
Sitten tuli juhlat ja laitoin nailonsukkikset kerran käytetyt ja pestyt jalkaani. Johan sain saakelin vaivan taas! Ajattelin että eihän nyt yhdestä kerrasta ja nehän oli pestykin. Mutta kyllä!
Hoidin pois ja nykyään kuivaan jalat kunnolla, ihan hiustenkuivaajalla kotona ollessa. ja näin pysyy iho hyvänä varpaiden välissä :)