Volvo 850 moottorin ylätuen pusla kysymys

J.Färm

Hei, volvo 2.4 bensa vm 97 automaatti, 230000 km

Tuli hankittua volvolta tuo etummainen pusla siihen mottorin ylätukeen. Ohjeet asennukseen saatu täältä kiitos,mutta onko väliä kumpi kahdesta nuolesta osoittaa ylös? Apumiehen puoleinen vai kuskin puoleinen? Lisäksi puslassa on nuolten lisäksi pieni kolmio...pitääkö sen osoittaa eteen vai taakse vai onko merkitystä...puslahan on epäkeskeinen joten jotain väliä lienee asialla.

5

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stewe-

      Pusla on asennettava niin, että nuoli on kuljettajan puolella ja ylöspäin.

    • J.Färm

      Yllättävän pahan (Vian yleisyyteen nähden) kysymyksen laitoin tänne,kukaan ei tiennyt kuin vasta nyt..?

      Pusla vaihdettu,kuskinpuoleinen nuoli ylös ja apumiehenpuoleinen tietysti alas,mutta se pikkukolmio..sen laitoi eteen päin. Se kolmion suunta ratkaisee mihin suuntaan pusla on epäkeskeinen.
      No tällä mennään....kiitos.

    • volvo_puranen

      Tuota noita juttuja kun ei voi aina kirjoittaa kun palaute on tälläistä.Tämä lainaus on yhdestä viestiketjusta
      " Puranen nukkuu korjausopas tyynynalla ja leikkii sekä uskottelee että tietää kaiken noin vain ja on tehnyt niitä heko,heko,voi vidhy mikä pelle."

      Siinä helposti motivaatio häviää.

      • pärnäsenkorjaamolle

        Se on niin, kun on olevinaan liian viisas tulee aina viisaampi vastaan.Se on sitä elämää,jos jokakerran vetäsee herneen nenäänsä nenä täyttyy ja silloin tukehtuu.


    • J.Färm

      Koita kestää,se on tyypillistä näillä palstoilla joille ei tarvitse rekisteröityä. S24 järjestelmädigikamerat palstalla olen tätä huomannut suuressa mittakaavassa...järkyttävää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      162
      11510
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8122
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5984
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4957
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      17
      4724
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4265
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      95
      3605
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe