HYPERJYTKY seuraavissa eduskuntavaaleissa,sillä KEPU ja MUUT VANHATPUOLUEET kutistuvat puolueiksi.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
minä en nyt aivan sanois n. 3% laskua hyperjytkyksi...
Mutta 30 prosenttia on jo HYPERJYTKY,joka tulee seuraavissa eduskuntavaaleissa ja samalla saadaan SE OIKEA PÄÄMINISTERI Suomeen.
Ei Soinin poika jaksa seuraaviin eduskuntavaaleihin asti. Lerneristäkö sitten pääministeri?
"Mutta 30 prosenttia on jo HYPERJYTKY,joka tulee seuraavissa eduskuntavaaleissa ja samalla saadaan SE OIKEA PÄÄMINISTERI Suomeen. "
Ja miten se oikea pääministeri sitten luotsaa maatamme väljemmille vesille? Ja mistä ne muut puolueen 6-7 ministeriä sitten ostetaan. Nykisistä kukaan ei ehdi kasvaa siihen mittaan ensi vaaleihin asti. Jo nyt on menetetty ensimmäiset puolitoista vuotta vain sisäsiistiksi kouluttamiseen. Ja sekin on vielä kesken.
Mistä PS ostaa uskottavan poliittisen ohjelman? Kopioidaanko SDP:n ja Vasemmstoliiton ohjelmat ja sitten käyteään puolet toisesta jo puolet toisesta? Ei ole aikaa enään kehittää omaa koska siihenkin tarvitaan kykyjä joita puolueessa ei vielä ole. Onneksi eduskuntaan ollaan perustamassa Persusuomalaisten tukikoulu, jotta edes teknisesti pätevä budjettiluonnos olisi mahdollinen jopa Persusuomalaisille. Puolueen historian ensimmäinen vaihoehtobudjetti ei vielä ollut edes teknisesti pätevä. Mutta ehkä seuraavassa jo tulojen ja menojen ero saadaan täsmäämään lisävelkaantumispäämäärän kanssa. En kuitenkaan pitäisi hengitystäni.
ahhah :D 30% :D kiitos nauruista :D
Saarakkala, Eerola, Lohela, Halla-aho, Niikko, Niinistö, Hirvisaari, Immonen, Hakkarainen.
"Ja miten se oikea pääministeri sitten luotsaa maatamme väljemmille vesille?"
Kovin ottein.
"Ja mistä ne muut puolueen 6-7 ministeriä sitten ostetaan."
Kovat miehet on koulutettu tehtäviinsä jo kauan sitten.
"Mistä PS ostaa uskottavan poliittisen ohjelman?"
Ei tarvitse ostaa. Löytyy omasta takaa. Kova ja selkeä linja.
Lokia voi hoitaa sairasvuoteelta, mutta pääministeriyttä ei. Kas siintä Timpan pulma.
Tiina vaimo pistää Timon sitä ennen laihdutuskuurille.
Suurjytkyä odotetaan, sitten alkaa vastuun otto ja lusmuilu loppuu ja tyhjät puheet. Eduskunta antaa jo koulutusta persuille varjobudjetin tekemisessä, eli mikä vaikuttaa mihinkin. Hallitus kouluttaa oppositiota.
Hollannin persut sai jo opetuksen, eiköhän se suomessakin tule.
Suomen PerusSuomalaiset on luotu jatkuvaan kasvuun.
varsinkin eduskunavaaleista :D 19,1%>>>16,8%
Viime vuonna marssittiin eduskuntaan. Nyt vallataan valtuustot. Sen jälkeen tavoitteena on pääministeripuolueen, valtapuolueen, hallitsevan puolueen asema. Se kuuluu Perussuomalaisille ilman muuta. Kaikki muut puolueet ovat pettäneet. Perussuomalaiset on pitänyt yhtä kansan kanssa. Perussuomalaiset edustaa koko kansaa. Yhtä, yhtenäistä, yksimielistä kansaa, joka on puhdas kaikesta vieraasta.
No mitä se 30% hyvejää, eihän se riitä teille edes hallitukseen menoon?
Aivan, takkia kääntämättä persut eivät hallitukseen pääse ja ei kai Soini nyt tästä tinkimäänkään ala.
Aina Soini jonkun tekosyyn keksii vastuunpakoiluun.
Jussihan jo väitti että myös kunnissa voi vaikuttaa oppositiossakin, eli onko vastuunpakoilu jo sovittu?
Satasen naiset ottavat persupolitiikan johtoonsa ja haltuunsa kaikissa kunnissa