Pitäisi saada "kesän päättymisjuhliin" 5 euron hintainen lahja, ideoita kiitos? Lahjan saajasta ei ole mitään tietoa, sillä juhliin on tulossa monta ihmistä ja lahjat jaetaan juhlijoiden kesken, tällöin ei voi tietää kuka saa kenenkin ostaman paketin:) Juhliin osallistuvat ihmiset ovat todella nerokkaita lahjan keksiöitä, joten laittakaa parastanne;)
5eurolla lahja?
Kesälahja
75570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
vaikka viinilasi paketti jossa on 6 lasia. hinta on jotain vähän yli 4 euroa...jotain muita astioita.... öö... kortsu paketti :) ,
pieni kaktus, tupakka aski ja sytkäri, niitähän on vaikka mitä....
kortsupakettii nyt kuitenkaa viittis, kun sinne tulee vaan sellasii pidenpään yhdessä olevii pariskuntii;) Savukkeetkin on vähän sellasii, kun ei monikaan polta, mut toisaalta tost tuli mieleen, että sikari vois olla ainakin muutamalle tyypille sattuessa ihan hyvä, mut hyvät sikarit maksaa aikast paljon:(
:) miten olisi syksyä odotellessa: sateenvarjo! Saakohan vitosella...?
kaipaisit jotain "hupaisaa tai erilaista" eli ei mitään tavallisen tylsää,mutta onpa vaikeeta keksii näin koneen äärestä.No,yks tavallisen tylsä ois raha-arpa (antajalle,mutta voiton sattuessa saajalle ei niinkään)pikkusen hauskempi olutpullo ja pilli vaikka kyytipojaksi,Tiimarin rojuistahan vois saada jotain kivaa,kynttilä syysiltoihin,ei kun kauppoihin kiertelemään ja ideoimaan....
Toi raha-arpa olis muuten ihan loistava, mut hieman mua v****tais, jos tulis joku mieletön voitto!!! Ooks mä hirvee:) Niin ja tota Tiimarin kamaa mäkin ajattelin, mut en oo viel ehtinyt käymään!! Niin, ja toi olutpullo... joskus niitä Matti Nykäsen Elämä on laiffii siidereit tulikin ostettuu hubailuks!
Tässä 10 ensimmäiseksi mieleentullutta mielestäni paremmuusjärjestyksessä:
1. Nalle Puh -laastarit (4,90e Yliopiston apteekki, varmasti saa muualtakin) tekstillä "kesän kolhuja korjaamaan"
2. syömäpuikkopakkaus (n. 5e, CM)
3. matkasanakirja suomi-tsekki tms. epätavallisempi kieli (Maxi-Makasiinit, Kirjatorit edullisimpia paikkoja? ehkä muuallakin viiteen euroon?)
4. muki jollain hauskalla tekstillä (kaikki tavaratalot)
5. Kake Randelinin CD (joidenkin kauppojen musapisteet, esim. Maxi-Makasiini tai vastaava? 5e)
6. kaksi 30x50 cm käsipyyhettä (halvimmat n. 2e/kpl, esim. Anttila)
7. Body Shopin huulirasva (n. 5e, em. paikka, herättää hilpeyttä miespuolisessa saajassa ja iloa naispuolisessa)
8. Body Shopin kylpykuulat (riippuu montako ostaa)
9. 6 shampanjalasia (n. 3e, CM)
10. valokuvakehys (esim. Tiimari)
eli aikast hyvä toi laastari tai sit toi Kake Randelin homma;) Itseäni ainakin alko heti hymyilyttämään!!
Laittakaa silti vielä noita ideoita vaan, nimittäin pitäis poikaystävän kanssa molempien ostaa noi lahjat, eli kaks huippuhyvää ideaa!!