Sievi spike 70 xl

ei nurin

Siis kyseessä on nastakengät joista saa nastat piiloon takana olevasta ruuvista ,tämä malli on ilman turvakärkeä ja naulaan astumis suojaa siis vapaa ajan kenkä ,onko kukaan hankkinut tällaisia ? kokemuksia ?hinta?

6

6371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eläkeläinen

      Olen hankkinut Sievin Spike70XL jalkineet 2 vuotta sitten. Ei tarvitse pelätä liukkailla ,vaan antaa mennä, ja turvallisuus säilyy. Näissä kengissä tuo nastojen ulos ja sisään laitto tapahtuu kanssa olevasta vivusta. Ei tartte kannella mitään lisä laitteita mukanaan, ja on helppo kääntää piikit vivusta sisälle kun on menossa kauppoihin tai muualle rakennukseen. Olen käyttänyt kyseisiä kenkiä myös lenkillä ja on mukava kun ei tarvii pelätä kaatumista. Hinta ei ole se ratkaiseva näin eläkeläiselle, vaan turvallisuus saatikka kaadut ja loukkaat ja siihen jää liikkumiset.

    • jääkausi

      kengät ovat normaalia vähän kovemmat pohjasta hivenen kopurat.mutta ei niillä kaadu kyllä.pitoa riittää.

      • kudee

        Jämäkät kanootit kyllä,liukkailla ei vielä ole päässyt testaamaan,mutta luulen että nämä nastat kyllä purevat...
        hinta.varm.jotain 240e.mutta onneksi meni työpajan laskuun,itellä ei noihin olisi muuten ollut varaa.


    • kfkfkfkfkfk

      Mulla on ne sievin 300€ kengät ,joissa on naulaanastumisuoja ja piikit saa piiloon takana olevasta vivusta.Tarvitsen työni takia lehdenjakajana hyvät kengät,koska talvella tuo keli on yöllä liikkuessa hengenvaarallinen.Piirilleni kuuluu paljon rappuja ja kyllästyin liuesteiden pois ottamiseen ja takaisin laittamiseen,joten tästä syystä aikoinaan piti hommata hyvät kengät.

      Nää kengät ovat mahtavat siitä syystä,että nastat saa piiloon vivusta ja pitävyys jäisellä tiellä on todella hyvä,MUTTA ne ovat jalassa todella raskaat.Yöllä kun nousee portaita niin koko talo kumisee.Hiljaisesti liikkuminen niillä ei oikein onnistu.Sitä tässä pohdin,että pitäisikö vielä hommata kitkakengät toisiksi varakengiksi?Olis sitten kahdet kopot.
      Juu olihan tuo hinta erittäin suolainen yhdistä kengistä,mutta kumpi painaa vaakakupissa enemmän?Lompakko vai oma henki?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      133
      4707
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      75
      2696
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      84
      1715
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1176
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      47
      905
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      902
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      873
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      863
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      72
      855
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      799
    Aihe