Ville = Vilma

Ville onkin Vilma

Koko viiko itkua kaikille mahdollisille lehdille, jotka vaan jaksoi kuunnella suomalaista jääkiekkolegendaa - ja sen legendaa.

Huimaa ja on aivotärähdys ja vaikka mitä. Viikolla jo treeneissä ja niiden jälkeen jakamassa samoja p...a lausuntoja kuinka kaveri on lyönyt, poliisi tutkii...ja eilen täysillä mukana pelissä.

Ihmettelen, jos Ville ei saa satoja sukkahouspaketteja Areenalla kun luistelee ekan kerran pelissä kentälle. Leijona-ikoni on paljastunut itkupilliksi. Sääliksi käy, mutta ketä.

4

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Narri = pelle

      Älä nolaa itseäsi lisää, et ilmeisestikään tiedä mistään mitään...

      • peltonen=pelle

        peltonen=pelle, täysi pelle, 100%, eikä se miksikään muutu sinun pellehifkiläisen selityksillä, seli seli seli seli. peltonen on paskahousu ja vatipää, näin ne tulee faktat pöytään.
        Näki matsissa miten jokeripelaajat inhosi sitä, välttivät menemästä metriä lähemmäksi kuin jotain lebratautista.

        Miten ne muuten uskalsi taputella sitä kypärään maalin jälkeen, eikös pelänneet että aivot tärähtää?


      • Narri = pelle
        peltonen=pelle kirjoitti:

        peltonen=pelle, täysi pelle, 100%, eikä se miksikään muutu sinun pellehifkiläisen selityksillä, seli seli seli seli. peltonen on paskahousu ja vatipää, näin ne tulee faktat pöytään.
        Näki matsissa miten jokeripelaajat inhosi sitä, välttivät menemästä metriä lähemmäksi kuin jotain lebratautista.

        Miten ne muuten uskalsi taputella sitä kypärään maalin jälkeen, eikös pelänneet että aivot tärähtää?

        ... ja sama paska jatkuu!

        Talebanit (=Narrit) eivät tehneet mitään väärää, byhyy nyyh nyyh, Peltonen filmasi, Jakke olis tappanu kaikki (jos vain uskaltaisi tapella) jne...


    • IFKaina

      IFK oli joskus kauaaaaaaaaaaaan sitten Lalli Partisen aikaan (sekin ostettu pelaaja) fyysinen jengi. Nyt täynnä neitejä, filmaajia ja itkijöitä.

      Olisi hyvä jos IFKn johtokuntaan voitaisiin valita Astrid Thors niin saataisiin suora linkki sosiaalitätien ja jääkiekon välille. Kielikin sama.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2652
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      330
      2355
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      34
      2069
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1726
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1665
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1549
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1419
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1399
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1345
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1136
    Aihe