Kättärin mukaan mun ei tarvitsisi mennä edes lekuriin, vai kannattaako? Ja milloin? Vuotoa ja klimppejä tulee, kipujakin on hiukan. Muuten kyllä pärjään, kai? Pää hieman sekaisin ajatuksista. UÄ.n tarveko et tyhjentyyks kunnolla vai onks jotain muuta? Kannattaisko mun hakeutua päivystykseen tarkkiin kuitenkin?
KM rv 5+2 ? epätietoisuus ahdistaa
2
296
Vastaukset
- neuvo vaan
Kannattaa käydä päivystyksessä ihan siitä syystä, jos myöhemmin pitää tutkia esim. toistuvia keskenmenoja tutkittaessa ei huomioida kuin kliinisesti todetut rakaudet. Ps. lue minun kirjoittamanni viesti nimimerkillä ei voi olla totta!!!
- sillattii
mulla oli tilanne et rv 8 2 alkoi todella pahat vuodot, järjettömän kovia kramppeja oli kyllä kuudennelta viikolta lähtien,jotka kaatoivat maahan asti. Lopulta kesken kovan krampin sain keskenmenon, mutta kaikki ei tullutkaan pihalle. Lanssilla keskellä yötä sairaalaan,ja aloitettiin lääkkellinen "loppu" keskeytys, mutta se ei auttanut. Lopulta seuraavana päivänä jouduttiin kaapimaan loput ulos. eli suosittelen käymään päivystyksessä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319