Sain työtarjouksen Vihtiläiseltä Karprint Oy:ltä, ja huomasin että keskustelu on käynyt vuosien saatossa kiivaana. Olisin halunnut tietää yrityksen tämän hetkisen tilanteen - onko meininki parantunut ja kannattaako pestiä ottaa vastaan?
Kannattaako työ Karprintin palveluksessa
4
285
Vastaukset
- möö
Ei, jollei sulla oo lehmän hermoja ja epänormaali vitutuksen & pomottamisensietokyky ja taipumuksia masokismiin.
- MOTTTTTiii
Kysyin jokunen vuosi sitten länsi-uudenmaan käräjäoikeudesta sen vanhan Aholan oikeusjutuista. Silloin saldo oli 10 vuoden aikana yli 120 oikeustapausta ollut käsiteltynä käräjäoikeudessa. Ahola joko vastaajana tai haastajana. Lähinnä palkka/riita ym tapauksia.
Mikä tässä on huvittavaa niin.. Ahola on peräti 2 kertaa valittu Vihdissä vuoden yrittäjäksi, parhaaksi työnantajaksi ym.
Ylen MOT oli tekemässä aikoinaan ohjelmaa tästä firmasta, mutta kuulemma on vielä(kin) vaiheessa. - HenkilöSisällä
Ylen MOT-ohjelmaa on informoitu nykyisestä tilasta ja jatkavat ohjelman tekemistä.
- JatkaMunaImua
Ei kannata sinulle. Kaltaisesi nyyhkivät transut eivät sovi työelämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362198
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301553En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1331489- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1411205The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121121Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226955- 156906
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57823Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20809