Muslimit, vastatkaapas

Miksi teille vain ja ainoastaan länsi on paha mutta ei "itä". Serbia ja serbit tappoivat, tuhosivat, raiskasivat, polttivat ja ryöstivät Bosniaa ja surmasivat parin vuoden aikana n. 200 000 muslimia mutta koskaan tai missään ei huudettu kuolema Serbialle, kuolemaa serbeille.

Ja kun Neuvostoliitto tuhosi ja tappoi Afganistanissa muslimeita ja sittemmin Venäjä tappoi n. 50 000 muslimia Tsetseniassa niin missään ei ole huudettu kuolemaa Neuvostoliitolle tai kuolemaa Venäjälle.

Näihin jos joku muslimi tietäisi vastaukset edes itsekään niin kiva olisi saada se meidän kaikkien luettavaksi.
8182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Taisit heittää pahan kysymyksen, hiljaisuudesta päätellen. Ei kai tuollaista olekaan mitenkään rationaalisesti perusteltavissa. Joillakin on lupa tehdä muslimeille ihan mitä vaan, kansanmurhaa jopa, ja joillakin ei ole lupaa olla edes olemassakaan. Varmasti sitä on aika vaikeaa perustella uskottavasti.

Äänestä

Mitä mitä mitä sinä sanoa? :D

Niinpä, muslimithan ovat maailman rauhallisin kansa.
He eivät KOSKAAN huuda kuolemaa kenellekään.

Hyvä että esitit tämän päivän vitsin - tai noh, korkeintaan tunnin parhaan vitsin.


Vielä kun saisi vastauksen, miksi kukaan ei koskaan missään huuda kuolemaa muslimeille, vaikka islamin nimissä

- tapetaan joka vuosi enemmän ihmisiä kuin Espanjan inkvisitio tappoi 350 vuodessa.

- tapetaan joka päivä enemmän ihmisiä kuin Ku Klux Klan on tappanut 50 vuodessa.

- tapettiin 11.9.2001 kahdessa tunnissa enemmän ihmisiä kuin Pohjois-Irlannin kriisissä 36 vuodessa.

Äänestä

Muslimeilta saa synninpäästön sillä kun on Israelin vastainen. N-liitto ja Venäjä liittolaisineen sitä ovat joten se palkitaan sillä että ne saavat halutessaan tehdä omille muslimeille mitä lystää ja muslimimaailman ummistaa silmänsä.

Tässä se jutska on kerrottuna aivan tarkkaan. Jos Tanskakin vaihtuisi Israelin vihamiesten leiriin niin JyllandsPostenin kuvia ei kukaan enää muistaisi, ne olisi sillä kuitattu.

Äänestä

Länsi eli Nato pelasti Yhdysvaltain johdolla sekä Bosnian että Kosovon muslimit kansanmurhalta ja järjesti niille itsenäiset valtio sangen edullisin rajoin mutta onko joku nähnyt muslimien antavan näistäkin teoista kiitosta lännelle, hei ?

Ainoa kiitos on huuto Kuolema Amerikalle, Kuolema lännelle. Aika hauskaa ja tasapuolista ja Rauhan Uskonnon teoiksi sangen sopivaa kaiketikin.

Äänestä

Perusmuslimi,joita suurin osa tästä porukasta on ,niin ei ymmärrä näistä asioista hölkäsen pölähtämää. Jo alakoulussa opetetaan huutamaan kuolemaa lännelle ja vääräuskoisille,siinä se. Omaa järkeä (jos sitä nyt edes on),ei saa käyttää. Länsimainen materiaalinen hyvä kyllä muslimeille kelpaa,varsinkin kun sen saa ilmaiseksi,mutta minkäänlaista kiitollisuutta heiltä on turha odottaa.

Äänestä

Tuo oli sotaa jonka muslimit aloittivat.

Äänestä

Näyttää siltä että muslimit ovat jättäneet tämän palstan koska eivät enää saa seriffinä heiluen poistaa kaikkea vaikeaa mitä heiltä kysytään. Niinhän se ennen meni.

Äänestä

siksi muslimeille on länsi paha, koska länsi ajattelee muiden maidenkin menestystä. ajatteleeko venäläinen, joka on meidän itä naapuri. on helppo samaistua pahaan, koska se idän ja muslimien yhteinen asia.arabien Jumala allah haluaa, että hänen lapsensa kärsivät tässä ajassa ja siksi tämä jiah sota(pyhä sota). marttyyrina kuolleet elikä näissä sodissa kuolleet menevät suoraan paratiisiin, jossa odottaa neitsyet ym. ym. tämä vain on surullista heillä myöntää, että he ovat väärässä ja pahasti harhaan johdettuja.onneksi rakastava kristinuskon Jumala on alkanut ilmestymään arabeillekkin ja siellä tulee joka päivä Jeesus uskoon ihmisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tietoa kyselevä kirjoitti:

Miksi teille vain ja ainoastaan länsi on paha mutta ei "itä". Serbia ja serbit tappoivat, tuhosivat, raiskasivat, polttivat ja ryöstivät Bosniaa ja surmasivat parin vuoden aikana n. 200 000 muslimia mutta koskaan tai missään ei huudettu kuolema Serbialle, kuolemaa serbeille.

Ja kun Neuvostoliitto tuhosi ja tappoi Afganistanissa muslimeita ja sittemmin Venäjä tappoi n. 50 000 muslimia Tsetseniassa niin missään ei ole huudettu kuolemaa Neuvostoliitolle tai kuolemaa Venäjälle.

Näihin jos joku muslimi tietäisi vastaukset edes itsekään niin kiva olisi saada se meidän kaikkien luettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu