Kävin tänään persujen teltalla Vantaalla

Jytky222

oli meinaan sellanen kuhina sen teltan ympärillä että ei oo tosikaan. Kävin pyörähtämässä myös muidenkin puoluiden juttusilla. Vihreillä teltalla oli aika pirun hiljasta. Kokoomuksen luona oli jonkin verran porukkaa ja SDPläiset yrittivät väkisin repiä juttusille. Mielenkiintoiset vaalit tulossa ja veikkaan että jytky 2 on tulossa!!!

23

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jytky222

      Sen verran vielä lisään että sain kaikilta puoluielta sitä vaalimatskua. kokoomus ,vihreät ja SDP toimivat niin että sain näiltä ehdokkailta vain sellaista materiaalia joka koski heitä itseään. Persuilta sain sellasen paketin missä oli kaikki ehdokkaat. Paketissa oli lehti, ehdokaslista ja ehdokkaiden omat vaalimainokset. aivan loistava paketti ja hyvä että oli vaihtoehtoja.

      Persuilla on siis nähtävästi loistava yhteishenki!

      • Öökstöks

        Kysehän on ihmisten hädästä, joka kulminoituu Persujen teltalla, eli kun kansalta on pelastavat oljenkorret aika vähissä, käy liike sinne, missä pidetään suurinta meteliä varsinkin muiden virheistä. Siis, ei ne ihmiset Persuja rakasta, vaan he vihaavat niitä, jotka heidät jo pettivät. Persut eivät ole vielä sitä ehtineet tehdä.


    • 20-30

      Hyvin veikattu, ainakin 14 oikein rivissä. Prosenteissa se tekee siinä 20-23%:n paikkeilla.

    • Pro Karelian Veikot

      Pro Persut hoitaa Karelian takas

    • jytky222

      Kyllähän tossa käy niin että kun tiedän puolueiden edustajien lukevan tätä palstaa niin kaikki apinoi tuon persujen tyylin :)

    • ehkä kepunkin nyt

      Saapi kyllä käsityksen että puolueista EU-junttilassa viimeinen järki on enää perussuomalaisten teltalla,

      • jytky222

        Eihän tässä ole oikeesti mitään muita vaihtoehtoa kun äänestää persuja.


    • KD?

      Miksi et äänestäisi kristillisdemokraatteja? Kävitkö heidän teltallaan edes?

      • jytky2

        En muuten edes huomannu koko teltaa. Oliko se siellä?


      • Toimi takaisin!

        Ei kiinnosta enää, Räsäskä on pilannut kaiken mahdollisen.


      • KD?
        Toimi takaisin! kirjoitti:

        Ei kiinnosta enää, Räsäskä on pilannut kaiken mahdollisen.

        Räsänen on ainut joka oikeasti vastustaa tämän yhteiskunnan ajautumista hunningolle mm. eutanasian myötä.


      • Mieti laajemmin
        KD? kirjoitti:

        Räsänen on ainut joka oikeasti vastustaa tämän yhteiskunnan ajautumista hunningolle mm. eutanasian myötä.

        Ei eutanasian hyväksyntä muuta enää tätä yhteiskuntaa, vaan auttaisi ihmisiä päättämään ihan itse omasta elämästään. Niinkin kauan sitten kuin 1970 hyväksyttiin abortti yhdeksi ehkäisykeinoksi, eli ihmiset alkoivat elämän syntymisen jälkeen päättää siitä kuka tänne saa syntyä, en näe siinä suurtakaan eroa etteikö sama kansa voisi päättää myös lähtemisestään ennen suuria, turhia tuskia, joita lääketieteen nimissä pitkitetään äärirajoille asti. Tulee pakostakin mieleen, että koemielessäkö elämäämme venytetään jopa vasten tahtoamme..?
        Kotona kuoleminen on kriminalisoitu, eli jos sen teet, pannaan sinut todella kilon paloiksi ruumiinavauksessa.
        Aika kaksinaismoralistista porukkaa ovat suomalaiset nykyään ja kyllä sen näkee sosiaalisen yhteiskunnan taantumisesta takaisin jonnekin 30-luvulle.


    • Suomen kohtalo

      PS on ainoa puolue joka vastustaa EU:n yhteistä pakolaispolitiikkaa ja taakankantoa eli 20000 pakolaisen dumppaamista Suomeen vuosittain.

    • gfjhj

      Näin on. ! suomesta ei todellakaan saa tehdä mitään liittovaltion maalaiskuntaa. Tänne dumpataan kaikki pohjasakka ja sen lisäksi tulaan viemään meidän kaikki luonnonvarat ja jätteet jätetään jälkipolville! On se mahtava asia tuo EU.

    • Hienoa että kävit. Kyllä meillä kiirettä piti. Vaalimateriaalia meni rehellisesti sanottuna aivan simona. Seuraavan kerran Pähkinärinteessä.

    • Hienoa että Suomen kansalaiset alkavat tajuta mistä on kysymys !!!! Hallitus puolueet tekevät niin tyhmiä päätöksiä ! Lapsillemme ei ole ruokaa, Suomi korviaan myöten veloissa ja silti lahjoitetaan rahaa tukipaketteihin, EI MITÄÄ JÄRKEÄ ! Mutta hyvähän niiden on porskuttaa kun vuosi ansiot 10 keraiset, tavalliseen duunarin nähden. Ei ole puutetta mistään. Mut eihän tuossa hommassa likaannu edes kädet, kun saa vain istua kokoksissa ja matkustella pitkin eurooppaa ;) Helppoa kun heinän teko hehhh...

    • SGNÖÖLGHHH

      > p-a-t wrote_
      > Ei ole puutetta mistään.

      Ohops Pat, onko ihan varmaa ettei ole?
      http://www.suomi24.fi/yhteisö/p-a-t/kuvat/14284865

      Pääsiskö teille Vantaalle kylään käymään joku päivä? Voitas puhua vaikka silloin persupolitiikkaa.

    • Persupaappa

      Hienoa christian ja p-a-t, ilo nähdä nuoria perrussuomalaisia, onnea ja
      menestystä vaaleissa, mikäli olette ehdokkaina.

      • Toivottavasti menestystä tulee ja valtuustopaikka irtoaa. Mutta jos ei irtoa niin ainakin on mahtava kokemus olla mukana!

        Eli siis kyllä olemme ehdokkaana! Tässä mun kotisivut
        www.leikkainen.com


    • Voisin äänestää

      Persuissa on näköjään ihan nuorta ja nättiäkin lihaa ehdokaslistoilla tänä vuonna.

      En vaan pääse itse Vantaan puolelle äänestämään. Siinä mielessä vaalilipun tasolle menevää kannatusta ei noilla mageilla venyttelykuvilla tällä kertaa irronnut.

    • Ei kukaan

      Kuka näitä Väätäisiä ja Halla-ahoja äänestää?

      • Ei tarvitsekaan kun täällä on muitakin ;) Fiksumpiakin ;) Suomalaisten puolesta !!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3407
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2499
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2442
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      8
      2074
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1770
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1398
    Aihe