Noniin, tässä on kohta pari vuotta pyörinyt KulttuuriCampus-projekti. Paljosta lyödään vetoa, että kun projekti saadaan päätökseen, alkaa uusi projekti? Pitäähän projektihenkilöille saada projektia projektin perään, ettei työttömäksi joudu. Olisi kova paikka laittaa projektihenkilöt suojatyöstä normaaliin työelämään. No, tämä on yleinen piirre verovaroin kustannetuista projektihankejutuissa.
Onhan yhteiskunnalla varaa.
Onhan yhteiskunnalla varaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Työsuhteita ei sais ketjuttaa, mutta paikka laitetaan hakuun ja keksitään joku projekti ja sama ihminen valitaan takas hommiin, näin toimii eu tuki projektit, kokemusta on, on turha hakee edes töihin näihin hommiin.
Joo, sellaiseksi se on mennyt. Projektin tuloksilla ei ole mitään väliä. Tärkeintä on, että uusi projekti saadaan heti edellisen jatkoksi.