Päivä oli alkanut hiljaisesti, ja kun tulin vastaanotolle ei aulassa ollut muita kuin miessairaanhoitaja, kesälomatuuraaja joka hajamielisesti otti tiedot ylös ja käski odottelemaan. Aurinko paahtoi ulkona ja kiinnivedetyt sälekaihtimet päästivät hieman valoa sisään. Lääkärin huoneesta kuului rykäisy ja tuolin siirtelyä. Kuumuus oli saanut hien otsalleni ja nihkeä hiki tarttui vaatteisiin ja ihoon.
Lueskelin odotellessa lehtiä. Jostain syystä vastaanotolle ei päässyt, vaikka ketään muita ei tuntunut olevan paikalla. Juuri kun pyyhkäisin hikea rinnoiltani niin kuulin rykäisyn. -Nappinen? Takanani seisoi mieslääkäri, valkoisessa takissaan, pidellen papereita kädessä. Hän oli päässyt yllättämään minut ja vedin käteni nopeasti rinnoiltani. Hänen katseensa oli syvä ja tarkkaileva. Kättelimme, puristus oli vahva ja kuuma. Lämmin ilma oli ilmeisesti muitakin hiostanut.
Siirryimme huoneeseen ja istuin hänen osoittamalleen tuolille. Minua jännitti hieman aina gynegologilla käynnit, kylmä valo ja kliiniset tilat eivät auttaneet tunnetta mahanpohjassa. Nyt auringonvalon takia oli sälekaihtimet pimennetty, mutta auringon hehku tuntui silti ikkunan takaa. Olin uusimassa pillerireseptiä.
- Ja niitä pillereitä sitten oltais uusimassa? Onkos ollut mitään ongelmia niiden käytössä?
- Eii...
- Hyvä. Kuitenkin lienee varminta että teemme perusmittaukset ja tutkimukset. Verenpaine on ollut edellisellä kerralla kuitenkin tarkkailun alla.
Yritin rentoutua tuolilla kun vedin paidan hihaa ylemmäksi mittausta varten. Tiukka paita kiristi hihan suusta liiamutuen kuumuudessa tiukemmin. - Menetkö tuonne riisumaan paidan niin saamme paremmin mitattua. Nousin ja kiskoin paidan hitaasti pois ja minua hävetti mennä takaisin tuolille rintaliiveissä. Rintani aaltoilivat hengityksen tahdissa ja jännitys kipristeli mahaani hieman. Huomasin kuinka lääkärin katse hetkeksi huomaamatta pysähtyi rintoihini ja minua nolostutti vielä enemmän. Käänsin katsettani punastuen ja hän kiinnitti käteeni mansetin.
Aluksi mittaus ei tuntunut onnistuvan, ehkä liika jännitys vaikutti, mutta useamman yrityksen jälkeen saimme luvut. Huokaisin mielessäni. Ehkäpä tämä tästä sittenkin menisi kunnialla läpi. Hänen karvainen kätensä irroitti mittausvälineet.
- Sermin takana voit riisuutua, tehdään alatutkimukset nyt seuraavaksi. Nousin ja menin sermin taakse. Vyöni laskeutui kolahtaen housujen mukana lattialle. Yritin saada sukkia pois ahtaassa paikassa ja kompuroiden sain alushousuni pois. Hetken aikaa seisoin alsti, iho kuumuudesta kiiltäen siinä ja sitten rohkaistuin sermin takaa. Minua hävetti olla siinä miehen edessä pimppi näkyvillä ja kun menin istumaan tutkimuspöydälle ja vaivoin sain jalkani paikoilleen, vielä enemmän.
Lääkäri puuhaili pöydän ääressä. Yritin saada jännittyneitä jalkojani rentoutumaan. Hän meni avaamaan ikkunaa. Tunsin kuinka lämmin tuulenvire lehahti huoneeseen saaden kuuman ihoni hetkeksi viilentymään.
(jatkuu?)
Neiti Nappinen tarkastuksessa osa 1
Tohtori M
4
9686
Vastaukset
- n85
jatka ihmeessä hyvä ainaki tähän mennessä!!!
- -Jokke-
Hyvin kirjoitat. Jatka samaan malliin. =)
- tyytyväinen tarinaan
joooo, lisäääää!!!!!
- Tohtori M
kunhan neiti Nappinen jatkaa omalta osaltaan tarinaamme...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1578362KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4357445Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei733836Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521503532Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1112998Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään512577- 1262016
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231863Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv361684Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811530