Neiti Nappinen tarkastuksessa osa 1

Tohtori M

Päivä oli alkanut hiljaisesti, ja kun tulin vastaanotolle ei aulassa ollut muita kuin miessairaanhoitaja, kesälomatuuraaja joka hajamielisesti otti tiedot ylös ja käski odottelemaan. Aurinko paahtoi ulkona ja kiinnivedetyt sälekaihtimet päästivät hieman valoa sisään. Lääkärin huoneesta kuului rykäisy ja tuolin siirtelyä. Kuumuus oli saanut hien otsalleni ja nihkeä hiki tarttui vaatteisiin ja ihoon.

Lueskelin odotellessa lehtiä. Jostain syystä vastaanotolle ei päässyt, vaikka ketään muita ei tuntunut olevan paikalla. Juuri kun pyyhkäisin hikea rinnoiltani niin kuulin rykäisyn. -Nappinen? Takanani seisoi mieslääkäri, valkoisessa takissaan, pidellen papereita kädessä. Hän oli päässyt yllättämään minut ja vedin käteni nopeasti rinnoiltani. Hänen katseensa oli syvä ja tarkkaileva. Kättelimme, puristus oli vahva ja kuuma. Lämmin ilma oli ilmeisesti muitakin hiostanut.

Siirryimme huoneeseen ja istuin hänen osoittamalleen tuolille. Minua jännitti hieman aina gynegologilla käynnit, kylmä valo ja kliiniset tilat eivät auttaneet tunnetta mahanpohjassa. Nyt auringonvalon takia oli sälekaihtimet pimennetty, mutta auringon hehku tuntui silti ikkunan takaa. Olin uusimassa pillerireseptiä.
- Ja niitä pillereitä sitten oltais uusimassa? Onkos ollut mitään ongelmia niiden käytössä?
- Eii...
- Hyvä. Kuitenkin lienee varminta että teemme perusmittaukset ja tutkimukset. Verenpaine on ollut edellisellä kerralla kuitenkin tarkkailun alla.

Yritin rentoutua tuolilla kun vedin paidan hihaa ylemmäksi mittausta varten. Tiukka paita kiristi hihan suusta liiamutuen kuumuudessa tiukemmin. - Menetkö tuonne riisumaan paidan niin saamme paremmin mitattua. Nousin ja kiskoin paidan hitaasti pois ja minua hävetti mennä takaisin tuolille rintaliiveissä. Rintani aaltoilivat hengityksen tahdissa ja jännitys kipristeli mahaani hieman. Huomasin kuinka lääkärin katse hetkeksi huomaamatta pysähtyi rintoihini ja minua nolostutti vielä enemmän. Käänsin katsettani punastuen ja hän kiinnitti käteeni mansetin.

Aluksi mittaus ei tuntunut onnistuvan, ehkä liika jännitys vaikutti, mutta useamman yrityksen jälkeen saimme luvut. Huokaisin mielessäni. Ehkäpä tämä tästä sittenkin menisi kunnialla läpi. Hänen karvainen kätensä irroitti mittausvälineet.
- Sermin takana voit riisuutua, tehdään alatutkimukset nyt seuraavaksi. Nousin ja menin sermin taakse. Vyöni laskeutui kolahtaen housujen mukana lattialle. Yritin saada sukkia pois ahtaassa paikassa ja kompuroiden sain alushousuni pois. Hetken aikaa seisoin alsti, iho kuumuudesta kiiltäen siinä ja sitten rohkaistuin sermin takaa. Minua hävetti olla siinä miehen edessä pimppi näkyvillä ja kun menin istumaan tutkimuspöydälle ja vaivoin sain jalkani paikoilleen, vielä enemmän.

Lääkäri puuhaili pöydän ääressä. Yritin saada jännittyneitä jalkojani rentoutumaan. Hän meni avaamaan ikkunaa. Tunsin kuinka lämmin tuulenvire lehahti huoneeseen saaden kuuman ihoni hetkeksi viilentymään.

(jatkuu?)

4

9891

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n85

      jatka ihmeessä hyvä ainaki tähän mennessä!!!

    • -Jokke-

      Hyvin kirjoitat. Jatka samaan malliin. =)

    • tyytyväinen tarinaan

      joooo, lisäääää!!!!!

    • Tohtori M

      kunhan neiti Nappinen jatkaa omalta osaltaan tarinaamme...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      153
      1018
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      707
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      126
      647
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      638
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      605
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      42
      603
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      556
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      545
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      544
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      518
    Aihe