Päivä oli alkanut hiljaisesti, ja kun tulin vastaanotolle ei aulassa ollut muita kuin miessairaanhoitaja, kesälomatuuraaja joka hajamielisesti otti tiedot ylös ja käski odottelemaan. Aurinko paahtoi ulkona ja kiinnivedetyt sälekaihtimet päästivät hieman valoa sisään. Lääkärin huoneesta kuului rykäisy ja tuolin siirtelyä. Kuumuus oli saanut hien otsalleni ja nihkeä hiki tarttui vaatteisiin ja ihoon.
Lueskelin odotellessa lehtiä. Jostain syystä vastaanotolle ei päässyt, vaikka ketään muita ei tuntunut olevan paikalla. Juuri kun pyyhkäisin hikea rinnoiltani niin kuulin rykäisyn. -Nappinen? Takanani seisoi mieslääkäri, valkoisessa takissaan, pidellen papereita kädessä. Hän oli päässyt yllättämään minut ja vedin käteni nopeasti rinnoiltani. Hänen katseensa oli syvä ja tarkkaileva. Kättelimme, puristus oli vahva ja kuuma. Lämmin ilma oli ilmeisesti muitakin hiostanut.
Siirryimme huoneeseen ja istuin hänen osoittamalleen tuolille. Minua jännitti hieman aina gynegologilla käynnit, kylmä valo ja kliiniset tilat eivät auttaneet tunnetta mahanpohjassa. Nyt auringonvalon takia oli sälekaihtimet pimennetty, mutta auringon hehku tuntui silti ikkunan takaa. Olin uusimassa pillerireseptiä.
- Ja niitä pillereitä sitten oltais uusimassa? Onkos ollut mitään ongelmia niiden käytössä?
- Eii...
- Hyvä. Kuitenkin lienee varminta että teemme perusmittaukset ja tutkimukset. Verenpaine on ollut edellisellä kerralla kuitenkin tarkkailun alla.
Yritin rentoutua tuolilla kun vedin paidan hihaa ylemmäksi mittausta varten. Tiukka paita kiristi hihan suusta liiamutuen kuumuudessa tiukemmin. - Menetkö tuonne riisumaan paidan niin saamme paremmin mitattua. Nousin ja kiskoin paidan hitaasti pois ja minua hävetti mennä takaisin tuolille rintaliiveissä. Rintani aaltoilivat hengityksen tahdissa ja jännitys kipristeli mahaani hieman. Huomasin kuinka lääkärin katse hetkeksi huomaamatta pysähtyi rintoihini ja minua nolostutti vielä enemmän. Käänsin katsettani punastuen ja hän kiinnitti käteeni mansetin.
Aluksi mittaus ei tuntunut onnistuvan, ehkä liika jännitys vaikutti, mutta useamman yrityksen jälkeen saimme luvut. Huokaisin mielessäni. Ehkäpä tämä tästä sittenkin menisi kunnialla läpi. Hänen karvainen kätensä irroitti mittausvälineet.
- Sermin takana voit riisuutua, tehdään alatutkimukset nyt seuraavaksi. Nousin ja menin sermin taakse. Vyöni laskeutui kolahtaen housujen mukana lattialle. Yritin saada sukkia pois ahtaassa paikassa ja kompuroiden sain alushousuni pois. Hetken aikaa seisoin alsti, iho kuumuudesta kiiltäen siinä ja sitten rohkaistuin sermin takaa. Minua hävetti olla siinä miehen edessä pimppi näkyvillä ja kun menin istumaan tutkimuspöydälle ja vaivoin sain jalkani paikoilleen, vielä enemmän.
Lääkäri puuhaili pöydän ääressä. Yritin saada jännittyneitä jalkojani rentoutumaan. Hän meni avaamaan ikkunaa. Tunsin kuinka lämmin tuulenvire lehahti huoneeseen saaden kuuman ihoni hetkeksi viilentymään.
(jatkuu?)
Neiti Nappinen tarkastuksessa osa 1
Tohtori M
4
9679
Vastaukset
- n85
jatka ihmeessä hyvä ainaki tähän mennessä!!!
- -Jokke-
Hyvin kirjoitat. Jatka samaan malliin. =)
- tyytyväinen tarinaan
joooo, lisäääää!!!!!
- Tohtori M
kunhan neiti Nappinen jatkaa omalta osaltaan tarinaamme...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2027364Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611922Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 731449