Tervehdys!
Etsin haastateltavaksi henkilöä, joka on saanut allergisia reaktioita jostain kodin yleisestä tuotteesta. Kyseessä voi olla mm. kynttilät, pesuaineet, huonekalujen täytteet yms.
Kyseessä on iltapäivälehdelle tehtävä artikkeli, joka käsittelee kuinka yleisesti saatavilla olevat kodin tuotteet voivat aiheuttaa allergisia tai muita terveydelle haitallisia reaktioita.
Kysymykset olisivat yleisluontoisia ja haastattelu voidaan tarvittaessa tehdä anonyymisti. Eli jos saat allergisia reaktioita tiettyistä kodin tuotteista tai tunnet jonkun, joka haluaisi haastateltavaksi niin oletko minuun suoraan yhteydessä osoitteessa [email protected].
Osallistuvalle olisi tarjolla myös lahjakortti Presentcard.fi- sivustolle!
Kaikki annetut tiedot ovat luottamuksellisia eikä niitä käytetä mihinkään muuhun tarkoitukseen. Kyseinen haastattelu on erittäin tärkeä osa artikkelia ja toivoisin, että saisin joltakulta apua sen toteuttamisessa.
Terveisin
Daniel Stöckli
[email protected]
P.S. Jos joku epäilee tämän viestin aitoutta niin nimelläni löytyy muita vastaavanlaisia artikkeleita.
Etsitään haastateltavaa: kodin tuotteet ja allergiset reaktiot
3
146
Vastaukset
- k71376
Hei kaikille!
Etsin edelleen haastateltavaa ja arvostaisin kaikkea apua tämän osalta.
Terveisin
Daniel- tosi allrginen!
Tarvitko vielä apuja ? Nyt on vain vähän hankala tilanne kun meidän tietokone on viruksen luktsema :/ !! Mutta tosiaan pääsehän laittaan sinulle viestin kirjastoon !:) käyn laitamassa sen tänään ! t. Allrginen lähes kaikelle:/ ps. Minulla on luki häiriö :/ eli viesti on aito ! Ei mikään feikki viesti !
- tosi allerginen .
tosi allrginen! kirjoitti:
Tarvitko vielä apuja ? Nyt on vain vähän hankala tilanne kun meidän tietokone on viruksen luktsema :/ !! Mutta tosiaan pääsehän laittaan sinulle viestin kirjastoon !:) käyn laitamassa sen tänään ! t. Allrginen lähes kaikelle:/ ps. Minulla on luki häiriö :/ eli viesti on aito ! Ei mikään feikki viesti !
Hei en pääse kirjaton tieto tietokoneelle :/ voisin antaa kyllä sen haastatelun kunhan vain keksit miten saat minunn yhteyden ? Tähän en uskalla laittaa puhelin numeroa :/ t. Tosi allerginen .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414618Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532504Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161995Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68879- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70844- 137795
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48726