Kysäisenpä näin uusilta keskustan ehdokkailta että kuinka meinaatte ajaa kaupunkilaisten asioita ja kuinka tosissanne otatte jos joku vaivautuu ottamaan teihin yhteyttä ? Itse useassakin asiassa olen ottanut yhteyttä valtuutettuihin ja täytyy myöntää että kepun politikot ei ainakaan aiemmin ole vaivautuneet kuulemaan kaupunkilaisten mielipiteitä tai faktoja asioista, näitä asiota en nyt mainitse mihin liittyen olen ollut yhteydessä valtuutettuihin. Mielikuva näistä tämän hetken kepuli valtuutetuista on negatiivinen. Toivonkin että nyt saataisiin keskustan riveihin uutta verta ja tuo seniili väki jäisi jo siellä paitsioon. Iänikuiset kliseet päivähoidosta ja kotihoidontuesta alkaa tulemaan jo yli. Joko keskittyisitte tärkeämpiin asioihin kuten vanhuksiin tai oikeisiin säästöihin. Entäs sitten tämä ryhmäkuri, miltä tuntuu olla valtuutettuna jos oma mielipide pitää haudata vaikka tietäisit olevasi 100% oikeassa? Hyväksyttekö ryhmäkurin jota Haapavedellä seniilit poliitikot harrastaa.
Uusille kepun ehdokkaille
Antikepu
12150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Käänny tarvittaessa PerusSuomalaisten valtuutettujen puoleen,niin homma on hanskassa.
hukassa !
Kenen Persun hanskassa homma olisi?
Tuskin Jussin, taitais olla vain yksissä hanskoissa?
Esittäkääpä arvauksia kenen hanskassa persujen
ainoa oikea mielipide joka asiaan olisi?
joo, jussi olisi vain myötäjuoksia, puskasta räksyttäjä!
issoin ?
Oisko tuo Känniojan Tonava :)
kyllä keskustassa saa oman mielipitee nsä tuoda esiin ja sitä puolustaa nu jussihan
saa 5 ääntä mitä niihin hanskoihin kyselee
ihimettä vielä valtuuston kokouksessa tapahtunu, että kepuli-valtuutettu oman mielipitteesä pieraasis. Tuppisuita ja rullahuulia on kyllä piisannu.
Jaa siinä sitä taas tulla tuhnusi vasuri e:n suusta- Hän kun aina pirasooo noi asiat hah hah
nyt tosi asia kuka kepuista sanoo ei uudelle jäähallille näin pieni väkiluku kunnassa
"Joko keskittyisitte tärkeämpiin asioihin kuten vanhuksiin" Kalskahtipa pahasti korvaan, kuka oikeen oot sanomaan mikä ikäluokka on tärkeämpi ku toinen???
TAIDATPA nyt narrata! ET VARMASTI ole ottanut kaikkiin Keskustalaisiin valtuutettuihin yhteyttä. Ja olen aivan varma , että asioita viedään eteenpäin. Mutta toki on niin, että aina asiat eivät mene niinkuin toivoo. Syyt voivat olla monenlaiset esim raha jne.