Tämä kuva on kulttuuriteko.
Näyttävä, nukkemainen Johanna ja luonnonkaunis Petri Penna.
http://1.bp.blogspot.com/-Dez34fiy5us/UFedp3tlzdI/AAAAAAAAAZ4/UyVFEWbYzJ8/s1600/dollsh today.jpg
Näyttävä, nukkemainen Johanna ja luonnonkaunis Petri Penna.
http://1.bp.blogspot.com/-Dez34fiy5us/UFedp3tlzdI/AAAAAAAAAZ4/UyVFEWbYzJ8/s1600/dollsh today.jpg
Vastaukset 139
Vanhimmat
Dolls-ryhmä on kutistunut... mutta onneksi massan määrä on säilynyt vakiona.
Hyi sinua!
Uusi ABBA on syntynyt! J M P A-S taikka JAMPS-yhtye.
Kiitos hänelle, joka on nähnyt vaivan tämän kuvaparin kokoamisessa!
Tuossa on aineksia vuoden kuvaksi, ehkä jopa vuoden nettikuvaksi.
Superyhtye JOLLAS. Nyt vaan hittejä rustaamaan, niin Suomen talous kääntyy nousuun ja Nokiakin pelastuu.
Hyvä asetelma, jonka arvoa lisää sivukuva Madamesta.
Vuoden sirkusväki ja estraditaiteen valovoimaisin kvartetti!
Laiturilla kuvassa vasemmalla oleva henkilö suoraan edestä 22.9.2012:
http://i49.tinypic.com/1q2us0.jpg
Madame on ilahtunutko?
Ryhmään voisi kuulua lisäksi kapellimestarina Taikamake, Marko Luhtala.
Hän oli mukana esityksessä Lieksassa (elokuu 2012).
Eli Dolls Dancers on nykypäivänä 5-henkinen joukkue.
Vähiin menee porukka ennen kuin konkurssi koittaa.
Entäs Arto? Voisiko hän hyppiä lavala kaniksi tai kisspedoksi pukeutuneena?
Tai jopa sulkasaamelaisena? Silloin porukka olisi tasapainoinen ja mielettömän upea.
Arto sopisi Dollsien maskotiksi.
Oikeastaan aika hyvä kuva... iloinen ja toivoa täynnä, mutta samalla kertoo paljon noista liikakiloistakin...
Aikamoinen ero joukkueissa!
Hampaaton Ruutana ei kelpoo. Nyt pitää olla Dynaaminen Barracuda.
Siinä he sitten ovat, Dolls Dancers: Johanna, Petri, Anna-Sofia ja Marko.
Jos Johanna Tukiainen ei älyä tai halua päivittää nettisivujaan, ahkerat näädät tekevät sen hänen puolestaan. Mutta ihan neuvona vaan, että kannattaisi pitää maineenhallinta omissa käsissä ajantasaisten ja asiallisten sivujensa avulla.
Vielä kun löytäisivät jostain sen Maran taustalla hyppineen ruokkoamattoman kääpiön (kenelläkään linkkiä? Ei siis Alex vaan se toinen, joka pönötti kuvassa farkkushortseissa ja hönö ilme naamalla) mukaan porukkaan. Sitten olisi Dream Team koossa.
Anna-Sofia sentään on vielä naisen näkönen! Niin ja Petra:)
Petralla on ihqut sääret!
Koomisen näköiset nuo Julian housut. Dollsit ovat säästösyistä ostaneet kait vaan yhtä kokoa pöksyjä ja Julialle ne ovat liian lyhkäset. Johannalla lahkeet sensijaan laahavat lattiaa.
Voi noita reppanoita.
Nykyään nuo punaiset, takaa suljettavat kumihousut vaaralliset, mikäli perä vuotaa.
Petrille sopii, kun vuotaa edestä.
Hyi, hyi, hyi.
3 tytsyä ja juippi?
Tuosta kuvasta voi tulla historiallinen kuva... sellaiset ovat enteet ilmassa tämän sirkusväen kohdalla.
On oikeastaan hauskaa, kuinka maailma on digitalisoitumisen myötä muuttunut paljon viimeisen 10 vuoden aikana. Vielä vuosituhannen vaihteessa ei ollut kovin yleistä koota samalle foorumille tekstejä, videoita ja kuvia tosta noin vaan. Tänään se onnistuu oikein hyvin ja tahti tässä tulee tiivistymään, nopeutumaan. Materiaalia työnnetään nettiin useammasta pisteestä, ja sitten sitä kootaan esim. tälle palstalle kokoomateoksiksi. Kiintoisaa.
Bloginsa mukaan Petri Penna on tulossa viikonlopuksi Helsinkiin.
Hän ottaa huuliinsa lisää täytettä ja bilettää rakkaansa kanssa DTM:ssä.
Lisäys Johannan keikkakalenteriin:
* La 22.9.2012 Ravintola Kohinoor, Martinlaakso, Vantaa.
Osoite: Laajaniityntie 3 A 7, puhelin: 09 878 2827.
Keikalla mukana on Julia Tukiainen. Tiettävästi kuvassakin näkyvä Petri Penna juontaa keikan. Esityksen jälkeen on tarkoitus jatkaa bilettämistä Hgin keskustan DTM:ssä.
"Poika nimeltä Päivi:"
http://i46.tinypic.com/2jd1ge0.jpg
Jo Gösta Sundqvist lauloi aikoinaan näistä hahmoista.
Ei olisi Göstakaan arvannut miten irvokkaita hahmoja vielä esiin pulpahtaa.
Gösta oli hieno mies. Hän kääntyisi haudassaan jos näkisi Petrin kuvan, Göstan ennustus kövi toteen.
Niin kävi!
Onko hän vuoden turhin julkkis jo? Vai onko julkkis ollenkaan?
Petri helium-pallo penna. Pää turvonnut vappupalloksi ja vinot paksut jalat,,ei helvata huutonaurua hahaheheheheheeeee, tunkki entistä leveämpänä ja muut hörhöt ympärillä. Tämän porukan yhteenlaskettu ÄÖ on 1,4 ja sekin tulos tuli lunttaamalla. Kyllä vanhemmat ovat ylpeitä.
niinkö
Lihava homo-poikatyttö jolla pää kuin rantapallo. Tuollaiseen palloon on vaikea talveksi löytää pipoa.
Tänä syksynä on sikäli helpompi tilanne Dolls-ryhmän kannalta, ettei keikkoja ole kovinkaan paljoa. Nuo vähät keikat Johanna pystyy hoitamaan itse, kunhan on vain joku spiikkaamassa hänet lavalle. Kaikki rahat voi sitten pitää itse, ja niitä todella tarvitaan.
http://1.bp.blogspot.com/-Dez34fiy5us/UFedp3tlzdI/AAAAAAAAAZ4/UyVFEWbYzJ8/s1600/dollsh today.jpg
Muuten, koko yrityshistoriansa ajan Dolls Dancersin henkilöstöhallinto ja rekrytointi ovat olleet ala-arvoisia. Kyseenalainen maine työnantajana on vaikuttanut siihen, että jäljellä on vain tuo poppoo, sirkusväki, joka oikean puolimmaisessa kuvassa näkyy.
missäköhän ovat nyt nämä entiset dolls tanssijat?
Siinä on hyvä kysymys... kierto on ollut kova... alkutalvesta 2012 mukaan tuli tummaihoinen Naomi, jota hehkutettiin kovasti blogissa ja Dollsien sivuilla, mutta, mutta.... sen koommin hänestä ei ole kuultu.
Katja Niinikoski ei pysynyt Dolls-kärryillä yhtä kuukautta pidempään.
Olemme niin iloisia, että poikamme on löytänyt älykästä ja kaunista seuraa. Pääseepä vielä Helsingin hienostoravintoloihinkin. Petri, muistathan vaihtaa vaipat ennen iltaa.
Petri kirjoitti sunnuntai-iltana 23.9.2012 tuoreet muistonsa blogiin:
http://petripenna.blogspot.fi/
"(Lauantaina)... Shoppailun jälkeen lähdin Jollakseen, jossa rakas ystäväni Julia Tukiainen teki minulle todella rentouttavan kasvohoidon. Julian seurassa on ihan mahtava olla. Pystymme juttelemaan ihan mistä vain ja nauramme lähes taukoamatta.
Kasvohoidon jälkeen otin pienet nokoset ja heräsin illalla joskus 20:00 aikoihin. Piti nimittäin alkaa laittautumaan illan keikkaa varten. Ensiksi oli yksityiskeikka Helsingissä, jonka jälkeen menimme esiintymään Vantaalle Ravintola Kohinooriin. Keikka sujui todella hyvin ja oli jälleen todella rohkea, seksikäs ja näyttävä. Yleisö oli ihan todella villinä. Jotkut yrittivät mm: rynniä lavalle. Onneksi portsarit on olemassa. Keikan jälkeen menimme..."
Perjantaina 21.9. tv-haatattelun jälkeen Johanna ja Petri tapasivat keskustassa ja menivät illalliselle japanilaiseen ravintolaan. PP kertoo blogissaan:
"Valmistautumisen jälkeen lähdin tapaamaan Johannaa Koto-nimiseen japanilaiseen ravintolaan, josta siirryimme syömisen jälkeen Sikarihuoneelle suunnittelemaan lauantain keikkaa, tanssimaan ja juomaan viiniä.
Johanna oli tosi väsynyt ja meni melko aikaisin jo kotiin nukkumaan.
Itse lähdin Jonin kanssa jatkamaan iltaa DTM:ään."
Perjantai-iltana DTM:ssä tuli pientä rähinää ja aamulla oli huipelo olo, mutta siitä sitä vaan lähdettiin taas uuteen nousuun:
"Tuolla DTM:ssä tuli todella paljon ihmisiä sanomaan, että he tulivat tuonne ihan vain sen takia, koska olivat blogistani lukeneet, että aijon poiketa kyseisellä clubilla. Pyysinkin muutamaa faniani liittymään pöytäseurueeseeni.
Illan aikana syntyi yksi tappelukin. Nimittäin Niko Saarisen kanssa. Saimme tosin sovittua kaikki riidat siinä illan aikana. Ilta loppui ihan liian nopeasti, mutta hotellilla olimme vasta joskus aamulla.
Lauantaina oli ihan pakko käydä ottamassa muutama tasoittava Men's Streetillä, joka ei ollut yhtään mun paikka. Krapula edellisen illan jäljiltä oli ihan mielettömän kauhea. Tasoittavien jälkeen hoidin krapulaani shoppailemalla."
Siis ton ikäinen kakara tarvitsee jo krapularyyppyjä! Ei saa olla totta! Nyt Petrin vanhemmat jotain tolkkua lapsenne edesottamuksiin. Kait vanhemmilla vielä jotakin sananvaltaa on tuon ikäisen pennun tekemisiin ja tekemättä jättämisiin.
Sunnuntai menikin sitten elpyessä. Sellainen oli nuoren ihmisen huuruinen viikonloppu Helsingissä.:
"Sunnuntai on mennyt ihan vain lepäillessä, syödessä ja nauraessa sekä paluumatkassa. Juna-asemalla vanhempani olivat vastassa ja tulinkin nyt heidän luokseen. Äiti nimittäin oli tehnyt hampurilaisia ihan itse. Huomenna alkaa taas se itsensä kidutus. Nesteenpoistolääkkeitä ja luontaistuotteita. Ruoka valio on yksi lämmin ruoka päivässä ja muuten salaattia, marjoja sekä hedelmiä."
Onko ihan tervettä elämään?
No ei ole tervettä elämää, ja kun on noi kromosomitkin menneet solmuun, ei siitä elämästä enää asiallista pääse tulemaankaan. Mutta kaikki tälle planeetalle mahtuu, ei siinä mitään.
Kannattaako syödä hampurilaisia, vaikka ne kuinka olisivat äidin tekemiä, kun ylipainoa on nuorella poikatytöllä jo 10-15 kg? Siis 18-vuotiaalla. Ja mitä on tuo nesteenpoistolääkkeiden popsiminen, hyi.
Ulkomuodosta näkee, että hänen geeninsä ovat ohjelmoidut noin 20 kg:n jatkuvaan ylipainoon. Niin se vaan menee.
Uusimmalla Kohinoor-videolla (22.9.) näkyy Petrin lisäksi tietenkin Johanna, mutta myös Julia. Edelleen, mukana on joku musta mies (Mannerheim?) ja joku punaiseen mekkoon pukeutunut vaalea nainen. Keitä nämä kaksi viimemainittua ovat?
Video Vantaan keikalta lauantaina 22.9.2012, Ravintola Kohinoor.
Dolls-rappioryhmä uudessa kokoonpanossaan, mukana mm. näyttävä, nukkemainen Johanna ja luonnonkaunis Petri Penna
http://www.youtube.com/watch?v=ccZTXV61QC4
Sensaatiomainen show...
Läskinen homo spiikkaa ja illan tähti on umpihumalassa.
Kysyisin siitä glamourista vähän...
Äläs nyt... Petrin vartalo on kuin kreikkalaisen jumalan - Adonis parhaasta päästä.
Ihmettelen, että ravintoloita, jotka maksavat tuollaisesta showsta.
Ravintola Kohinoor taitaa olla karvakäsien omistama, eivätkä he ulkomaalaisina välttämättä osaa lukea tilannekuvaa mediasta.
Dolls Dancersin myyntiä ja markkina-arvoa kyllä vähentävät nämä ammattitaidottomasti hoidetut keikat.
Tuollaisista showesityksistä yleisön pitää saada pääsylippurahat takaisin yksi ilmainen juoma toipumisen aloittamiseksi.
Siinä on liian kireään t-paitaan ahtautunut hämmentynyt poikaparka, Petri Princess.
Vertailun vuoksi palautettakoon mieliin kolme ja puoli vuotta sitten (maaliskuussa 2009, j.Kr.) esiintynyt Dolls Sisters. Parivaljakko esittää kristillis-eroottisen lattianmoppaustanssin kahdelle mopille:
http://www.youtube.com/watch?v=0n9sgzJI4qI
Videon kesto on 1:36
No voi itku ja tulehtunut kilpikonnan muna..Lisäksi voi kauhistunut kanankinttu ja pyhä pakoputki. MIKÄ SAA NUO ÄMMÄT PYÖRIMÄÄN KOKO AJAN LATTIALLA.. Olisin harmistunut jos vahingossa pyllähtäisin tuommoisen kyläkuppilan lattialle mutta nuo emännät kierii, pyörii ja menee kylkimyyryä koko ajan siellä kakkaisella lattialla... Jostain on niiden otsaluuhun pamahtanut että se on seksikästä.. Kyllä siitä seksi on kaukana kun jätkien räkäklimppejä nuoleskelet likaisilta lattioilta. Sitten tuo ylenpalttinen tukan viskely???? Toisaalta onhan ne voinut tehdä diili siivoamisesta että hoitaavat lattiat kuntoon. Tekisivät ,tai hommaisivat yhden kuvion siihen tanssiin ,edes yhden ,niin sekin jo olisi jotain mutta ei mitään , ei sitten yhtikäs mitään....
Olen samaan mieltä tästä kyläkuppilapyllähtelystä! Hyvä kirjoitus sulta, jälleen.
Kylkimyyry jatkuu huomenna perjantaina Laukaalla ja Äänekoskella... voi elämä.
Onko Marko Luhtala vielä Dolls-ryhmässä mukana, sillä häntä ei näkynyt enää Vantaalla?
Tästä ryhmästä ei ollut ulkomaankeikkailuun. Mistä uudet tanssijat, nyt on hätä.
Aikas surullinen kuva... molemmat.
Petri Penna on hakenut ja saanut lomaa opinnoistaan, ja hän lähtee shoppailemaan ja bilettämään Gran Canarialle marraskuun kahdeksi ensimmäiseksi viikoksi Johanna Tukiaisen kanssa.
voi tsiisus..:D blogitekstit taitaa tulla suoraan Tuksulta..?
Dollssit Yhdysvaltain kiertueella vuonna 2005:
http://www.dollsdancers.fi/gallery/disp_img.php?id_img=739
Nykyisen kokoonpanon (Tukiaiset, Penna, Luhtala) ero vuoden 2005 kokoonpanoon on ... silmiinpistävä.
Mihinkäs nämä tytöt ovat kaikonneet? Naimisiinko ja äideiksi jokainen?
Kun Dollseissa on nyt resurssipulaa, ja kaikki entiset showtanssijat ovat kaikonneet, "on tullut" keikkabookkauksia Juliankin syksyyn. Hänen sairautensa edellyttäisi kuitenkin keikkaikun välttämistä ja tasapainoista elämää, mutta isosisko Johanna on pakottanut hänet näille retkilleen mukaan.
Tätä menoa Johanna tappaa Julian.
Diabetes ja Ruska, tappava kombinaatio.
Kuolema voi kohdata Dollsit jo tämän viikonlopun aikana. Pämppäystä on jatkunut koko syksyn ja nyt on viikon putki päällä.
Uusi Dolls-tanssija Juha Immonen ja mairea katse:
http://aijaa.com/AUeUnS
Jotain todella hämärää on tuossa kaverissa, sen näkee normi-ihminen välittömästi. Paidassa lukee F**K ME, I´M FAMOUS. Onko hän Petri Pennan uusi poikaystävä, sen aika näyttää. Joka tapauksessa aivan käsittämätöntä sirkusväkeä pyörii Dolls Dancers -porukassa. Showlla tai ryhmän henkilöillä ei ole mitään tekemistä osaamisen kanssa missään ulottuvuudessa.
Nyt kuvioon on tullut se Juha, joka luulee näyttävänsä hyvältä kun mutrustaa huuliaan joka kuvassa kuin mikäkin amishomo.
Olkalaukkuhomo Immosen tunnistaa parhaiten hyytelöllä ankkamaisesti viritetyistä törröhuulista:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/598773_284686924976559_614830256_n.jpg
Kuvan koira on Bonzo.
juha olet ihana nainen ottaisin sinut vaimokseni
Kovin on naismaisen oloinen miäs.
Jaa, tulipa mieleeni edellisesta; kaks miesta tapas, toisen paassa istui sammakko. Siita toinen kysymaan, mistas toi on tullut, johon sammakko; en tiia, mutta perapukamista se alkoi.
Porukan vaihtuvuus Dollsseissa on vinha. Kuukausi tai kaksi, ja jo on taas jokin uusi hemuli tai heppu kehissä, josta hän häipyy vähin äänin ja haavojaan nuollen pois. Kanarialle haettiin uutta lähtijää, mutta kun ketään ei ilmaantunut, Tukiainen otti kadulta löytämänsä työttömän parturi-kampaajan seurakseen. Maksava yleisö on suuttunut tuostakin jutusta.
Kuvassa olevan Marko Luhtalan on kai syrjäyttänyt Olkalaukkuhomo Immonen.
Dolls-kokoonpano joulukuussa 2012:
- Psyko-Barbie
- Kooma
- Suohirviö eteläkarjalaisilta usvarämeiltä, pääjuontaja
- Olkalaukkuhomo, kampaaja-meikkaaja-koikkelehtija
Jos vielä uskaltautuvat suomalaisen heteroyleisön eteen tuolla ryhmällä, siinä syntyy varmasti konflikteja. Muun muassa tuopit ja kananmunat sinkoilevat ilmassa.
Melkoinen joukkue on kasassa... mitähän muuta hämärää tuon sirkusväen ihmisiin ja taustoihin liittyykään... nettietsivät asialle!
Ryhmän monialaisella osaamisella halutaan luoda tietävä ja sivistynyt vaikutelma.
Kun Tukiaiset keskenään pyörivät omien napojensa ympärillä, niin ympäröivä lähimaailma (Olkalaukkuhobitti, Suohirviö, jne.) näyttää tempautuvan pyörimään siihen mukaan ja katoaa kohta kuin mustaan aukkoon, romahtaa ja tuhoutuu.
Tämä touhuilu menee jo liian pitkälle.
May all your dreams come true!
Mutta eipä täällä palstalla järki paljon näy...
Kiitos ja hyvästi.
ylimielisyys ja röyhkeys huokuvat koko porukasta
Ja eikun röllykkäkeskivartalot esille ja lavalle koko kööri!
Arvoisat ravintolat, krouvit ja pubit sekä yksityiskeikkojen tilaajat ja kaikki Suomen yritykset!
Lopettakaa tämän sakin rahoittaminen! Pudottakaa Tukiainen ja Dolls Dancers pois listoiltanne! Imagonne kärsii heidän keikoistaan. He ovat ammattitaidoton joukkio.
Edelleen, vakavasti diabetessairasta Julia Tukiaista riepotellaan keikoille mukaan. Me emme todellakaan halua mitään tällaista! Me boikotoimme.
Dolls Dancers Tukiaiset haalivat kaduilta keikoilleen osaamattomia (homo)kavereitaan, he tarkoituksellisesti myöhästelevät, rikkovat sopimuksensa sekä esiintyvät alkoholin ja huumaavien lääkkeiden vaikutuksen alaisina. Anniskelulupaviranomainen (AVI) ei katso hyvällä sitä, että ravintolanne olisi päästänyt Huumatut Humalaiset esiintymislavalle. STOP!
Dolls-tuote ei ole kunnossa. Siksi Tauskikin peruutti yhteistyön, ja Jorma kalevi teki rikosilmoituksen petoksesta, vahingonteosta ja varkaudesta.
Dolls-kokoonpano joulukuussa 2012:
- Psyko-Barbie
- Kooma
- Suohirviö eteläkarjalaisilta usvarämeiltä, pääjuontaja
- Olkalaukkuhomo, kampaaja-meikkaaja-koikkelehtija
Pöh, aika hamraata.
Eipä ole kallis brändi.
Vähiin menee ennen kuin joukko hajoaa lopullisesti.
Tarkistin asian kuukkeloimalla, ja tottapa turiset!
Jos Johanna Tukiainen ei älyä tai halua päivittää nettisivujaan, ahkerat näädät tekevät sen hänen puolestaan. Ja hänelle ihan neuvona vaan, että kannattaisi pitää maineenhallinta omissa käsissä mm. ajantasaisten ja asiallisten sivujensa avulla.
Pitää näköjään paikkansa.
Pisteet Tuksulle erottuvuudesta!
Mutta heidän musiikkinsa on jäänyt elämään?
Dolls-ryhmä on kutistunut... mutta onneksi massan määrä on säilynyt vakiona.
Periaate numero 1 Dolls Dancersissä.
Sellaiset 350-400 kg on ryhmän kokonaispaino.
Etova ja vastenmielinen joukkue ja vieläpä yhdistettynä erotiikkaan... Huh, huh...!
Enpä usko, etteivät ravintoloitsijat montaakaan satasta tuosta lössistä maksa per keikka.
Tämä Dolls-Ryhmä Rämä on alittanut riman, jos sitä ryhmällä ikinä olikaan!
Klamuuria kaikelle kansalle?
Show jatkuu ja jatkuu...
Siinä he ovat: Dolls Dancers 2012 Ravintola Koivun keikalla 7.12.2012.
Videon kesto 11:22:
http://www.youtube.com/watch?v=eX1024A0f84
Muistinvirkistyksenä lista hahmoista:
* Psyko-Barbie
* Kooma Banaaninuttura
* Olkalaukkuhomo
* Suohirviö eteläkarjalaisilta usvarämeiltä
Showssa he joraavat kukin omaan tahtiinsa estradilla. Paksuin nainen antaa sylitanssia. Hän paljastaa myös ihanan, tynnyrimäisen keskivartalonsa. Väristyksiä katsojassa aiheuttava suutelukohtaus on kohdassa 2:22. Suohirviö lähestyy ekstaasia ja intoutuu antamaan idolinsa, Psyko-Barbien, jälkeen sylitanssin miesasiakkaalleen.
Myötähäpeän rajat ylittyvät yliäänekoneen nopeudella. Järkyttävää. Tuo suohirviö on ihan pihalla.
Joopajoo, ja lehmät lentää.
Rytmiryhmä raju :)
Dolls-menneisyydellä ei voi ratsastaa. On aika katsoa peiliin ja elää sen mukaan.
Suohirviö on mittvassa pilleripöhnässä tuolla videolla.
Miksi ihmeessä 18-vuotias kolli päästetään hillumaan lavalle tuolla tavalla? Show?
Siinä sitä esiinnytään näyttävää karismaa unohtamatta!
Ehkä viikonloppuna kaikki alkaa kääntyä paremmaksi.
10:00 -> Voi EI! :DD Nauran vedet silmissä. LOISTAVAA KOMIIKKAA!
Wow, olin ihan mykistynyt!
Näin surkeaa rytmiryhmää en ole nähnytkään aikaisemmin...
Olen aivan pyörryksissä. Voiko Suomessa olla tällainen upea tanssijoukkue?
Tanssijoiden kiertonopeus on ollut kova... alkutalvesta 2012 mukaan tuli tummaihoinen Naomi, jota hehkutettiin kovasti blogissa ja Dollsien sivuilla, mutta, mutta.... sen koommin hänestä ei ole kuultu.
Katja Niinikoski ei pysynyt Dolls-kärryillä yhtä kuukautta pidempään. Anna-Sofia roikkui parisen kuukautta ja lopetti syyskuun 2012 lopussa.
Tuskin kukaan haluaa tuollaista elämää.
Turha on tulla estradeille elvistelemään yhtään tuolla nykyisellä kokoonpanolla.
Tuksun blogin mukaan eteläpohjalaiset jo kurmuuttivat Dolls Dancersiä viikko sitten Seinäjoella.
Tämä tapahtui Härmän Häjyssä Itsenäisyyspäivän aattona ja alkutunteina.
Vähän epäilen, uskaltaako enää lähteä isänmaaliselle Etelä-Pohjanmaalle.
Pohjanmaalla sanotaan asiat suoraan ja selvällä suomella. Siellä ei ihmisiä amerikanenglannilla hämätä!
Eiköhän se ollut hänen ihan itsensä järjestämä konflikti siellä Seinäjoella, jälleen.
VAI NIIN
Ravintola Koivun keikasta videoilta näkee, ettei mitään suunnitelmaa koreografiaksi ei ole eikä ole tarkoituskaan olla.
Ehkä Johanna on luovuttanut - "toivoton taisto taivaan valtoja vastaan" - ja motiivina heilumiselle ovat kapakasta saatavat ilmaiset viinat ja ruoka. Johanna vaan pitää hauskaa, vetää lärvit ravintolan piikkiin ja hakee "haista pas.ka, katkera maa" -asenteella keikkapalkkion pois laittaakseen rahat uusiin tisseihinsä ja viimeiseen oljenkorteensa, Amerikan-matkaan?
Yleisesti vaan Dolls-keikoista: ammattitaidon puute, osaamattomuus, yleisön aliarvostaminen sillä, ettei ole nähty vaivaa esityksen eteen. Rahastusmeininki.
Tukiaisen kailottamat kavitaatiot ja dieetit eivät ole toimineet.
Tämähän osattiin tietää jo elokuussa. Kavitaatio on humpuukimaakarin keksintö, jolla rahastetaan laiskoja liikkujia.
Kauneus on iätöntä, ja ikäkin on kai vain mielentila.
Avauksen kuvassa näkyvä vaalea Anna-Sofia korvattiin lokakuun alusta alkaen Olkalaukkuhomo Juha Immosella. Tähän on tultu joulukuun puoliväliin mennessä. Videon kesto 5:48:
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a523773/johanna tukiainen sekoili homokampaajansa kanssa laivalla video/
Lempi leiskahti Kanarialla, lemmenvalat vannottiin. He alkavat olla pieniin päin.
Siis kohti vuoden loppua Dolls-ryhmä muuttui yhä hrviömäisemmäksi...
Keväällä mukana oli vielä tumahipiäinen Naomi... missä hän on nyt?
Naomi oli mukana vain pari keikkaa, mutta Madame piti kaikki palkkiorahat itsellään, ja niinpä Naomi "nosti kytkintä."
Näyttävä, nukkemainen ja luonnonkaunis Petri Penna.
Ainoa avu ovat kireät paikat, partnerin saama puristuksen tunne.
niinkö?
Milloin on seuraava keikka? Mikä kokoonpano?