kelpaa edustaa Suomea maailmalla - hyvä hyvä tällaista paria on odotettu.
Sauli ja Jenni tyylikäs pari
niitä tarvitaan
19136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Todella edustava Presidentti pari nykyisin meillä. Onneksi näin.
Ei ole varaa valepersidentin edustamiseen. Toivottavasti uudessa Suomen talousarviossa Sale edustusmäärärahat on vähennetty minimiin, koska Sale ei ole koko kansan presidentti. Sale - turhaa melua tyhjästä.
'
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012081815969431_vi.shtml?ref=kn
miksei halonen ole yhtään kehunut? Kateellinen??
Sera/stalinisti haloskahan ehti tuhlata kaikki fyffet, joten eipä jäänyt rahaa enää OIKEALLE PRESIDENTILLE .
Aivan niin, mutta edustavuus tai tyylikkyys ei ole niitä meriittejä, joita oikeasti arvostetaan presidentin virkaa hoitaessa. Ahtisaari oli ja on kuten Halonenkin hoitaneet asiansa hienosti. Media (lehdistö) ja sen luomat irvikuvat eivät riitä arvostelemaan kumpaakaan presidenttiä niiden ihmisten mielissä, jotka todellisuudessa seuraavat politiikkaa ja ymmärtävät, että media manipuloi haluamallaan tavalla tavallista kansaa.
Saattaapi olla lehdistön kuherteluaika ohi, kun presidentin puolisosta on Iltasanomissa etusivun kirjoitus....hm...että Jenni pelaa konsolipelejä ja nukkuu koiran kanssa. Tämäkös nyt huvitti ja nauratti. Ja varmsti jatkoa seuraa. Nyt presidentin valtaoikeuksien muututtua saa kyllä "panna parastaan", että löytyy jotain sellaista presidentin tasoista asiaa, jolla pysyy "positiivisesti pinnalla". Onhan sitä toki todella nuori puoliso, mutta unilukkarit ja puuttuminen nuorisotyöttömyyteen täytyy sitten olla jo todella painavaa, tulosta tuottavaa toimintaa, jossa lupaukset täytyy lunastaa.
Kiiltokuvatkin haalistuvat ajan myötä ja hileet rapisee, kun aikaa kuluu.
Niin eihän iltapäivälehdet halosesta mitään huonoa kirjoittaneet - ja mistähän se johtuu.
No toimittajat ovat pääosin vihreiden kannattajia,eli voidaan sanoa että vasemmistolaisia - eli halonen oli heidän pressansa.Ja nyt kun on oikeistopressa niin eihän iltalehtien vihertoimittajat hänestä pidä - olisivat halunneet haaviston.
Ovat pettyneita ja katkeria häviöstä.
Mitä arvoa Salen ja tytön edustaminen on tuonut Suomelle? Ei mitään.
Suomalaisille valepersidentin ja tytön edustaminen tulee entistä kalliimmaksi. Eikä ole montaa valtiota, joita Salen vierailu kiinnostaisi. Tietysti naapurivaltioiden on pakko noudattaa protokollaa ja kutsua Sale kylään. Ja muita kutsuja ei tule.
Salen palkkaa voisi hyvin leikata ainakin 80 %. Eihän Sale ole kuin 20% suomalaisen presidentti.
laskuvirhe. 90 %. Komukka halosen kannatajia ei lasketa ihmisiksi.
Jenniä kehutaan ulkomaita myöden, aivan haloskan vastakohta!
http://www.iltalehti.fi/muoti/2012110616295227_mu.shtml
http://areena.yle.fi/tv/1696385?start=13m43s
http://i259.photobucket.com/albums/hh315/UnDead-Mushroom/halonen.gif?t=1278459222
paalikas tyri.
Nykyaika vaatii ulkoista edustavuutta miehiltä ja kauneutta naisilta. Rumat akat ei saa samaa palkkaa kuin kauniit.
Kun tuota puhevikaista punikkipelleä katselee, niin alkaa yököttää!
Kaikkea se suomi sai kokea 12 vuoden aikana....Ulkomainen sosialidemokraatti ystäväni pudisteli päätänsä ja sanoi.... "mitä' suomalaiset olette joutuneetkaan kärsimään 12 vuotta... Stasin yhteistyökumppani presidenttinä".
Jenni on valtakunnan ykkösnainen!
http://www.iltalehti.fi/muoti/2012110616295227_mu.shtml
http://www.voice.fi/viihde/is-ulkomaalainen-muotiguru-lyttaa-tarja-halosen/2/27735
haloska ei ole koskaan ollut
suttuiseen lihavaan haloseen ei kukaan suomalainen nainen halua samaistua!
Muodilla ei ole ennenkään tehty politiikkaa. Sale voi esitellä vaimoaan, mutta sillä ei ole muuta merkitystä kuin naisten lehtien levikin nousu. EU-kriisiin se ei vaikuta, ei Obaman voittoon USAssa, eikä varsinkaan suomalaisten pahoinvointiin lamassa ja sen jälkeen. Tarja on edelleen Suomen ykkösnainen, hänellä on tehtäviä YK:ssa enemmän kuin Sale saa ääriliberaali polilitiikallaan ikinä. Tavalliset suomalaiset naiset ovatkin harvinaisen tyhmiä ja kouluttamattomia alisuoritujia.
Jenni onkin tyylikäs, mutta Sauli ei. Naamaltaan elähtäneen playboy:n näköinen. Kulahtaneen näköinen puku ja huono ryhti antaa vaikutelman, joka ei todellakaan ole tyylikäs.
Ei ne pressan tehtävät tule sillä hoidettua, että on lapsensa ikäinen puoliso.
Mitä jos Salella olis tällainen vanha huonohampainen vaimo Jennin sijasta ?
http://salakapakka.net/index.php?subaction=showfull&id=1328536024&archive=&start_from=&ucat=4,7&
Ei ois kivaa, eihän, ei mitään silmäniloa olis tällaisessa pressan vaimossa !!?