Tekisitkö jotakin toisin ja jos niin mitä ?
Taaksepäin
ajatellen
13341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En olis ottanut mitään yhteyttä sen illan jälkeen.
Muutaman pahan sanan jättäisin sanomatta. Ehdottomasti.
paljonkin toisin
tehty mikä tehty, tai jätetty tekemättä..mitäpä noita märehtimään...
niin on paras, mutta muutama juttu harmittaa....
sentään ! , oisin rustannu nämä suomi24 lööperinpuhumissivut jo vuonna 1 ja 2. On se vaan sellanen rahasampo että, Haalleluhjaah !
Yleensä yritän katsoa enemmän eteen- kuin taaksepäin elämässäni, mutta pyynnöstäsi mietin hieman kysymystäsi.
Joitakin vuosia sitten tapasin naisen, jonka kanssa oli selvää molemminpuolista vetovoimaa, mutta silloin siitä ei tullut mitään.
Olisi sittenkin pitänyt olla rohkeampi ja kertoa hänelle tunteistani, vaikkakin olin silloin varattu. Olisihan jo lämmin ystävyyskin ollut varmasti miellyttävä kokemus...
en olisi mennyt siihen läävään,jota virheellisesti kapakaksi kutsutaan ja näinollen en olisi tavannut yhtä,joka ei osaa edes puhua.
Olisin karannut paikalta heti kun tajusin kenen kanssa puhuin. Heti.
ja antaisin palaa ilman estoja. Yhden suhteen alottaisin uudelleen ja valehtelisin samoin kun minulle tehtiin, välittämättä mistään mitään
on tarkoitettu siksi, että oppisimme tässä hetkessä ja nyt elämään paremmin, sydäntä kuunnellen. En kadu mitään. Kaikki piti mennä niinkuin meni. Hyvää aurinkoista torstaita...sinulle mies, joka sydämessäni asustat.
Silloin yhtenä sunnuntaina olisin tullut moikkaamaan, mut sie olit niin "varattu" etten viitsinyt tulla häiritsemään.
Se on selvää, että jotain olis pitänyt tehdä toisin ! Mietin ja puntaroin vaan sitä, että olisiko pitänyt koskaan aloittaakaan mitään vai olisiko loppuratkaisu pitänyt tehdä toisin?