Haapavedellä vaarallisempia miehiä kuin Tirkistelijä-Timppa

hullut ukot

Timpan ex-vaimo jätti Timpan ja oli ottanut uuden miehen, kun Timppa yritti ajaa ex-vaimon päälle Nivalassa, ex-vaimo oli kävelyllä uuden miehensä kanssa.

Vastaavia haapavetisten miesten pahoinpitelyjä samanlaisissa tilanteissa on tapahtunut muitakin. Yhdenkin miehen tyttöystävä jätti, niin mies työnteli ex-tyttöystävää KEPILLÄ ALAPÄÄHÄN, kuulin tutulta mieheltä.

Yksi mies hakkasi kunnolla ex-tyttöystävän, joka oli ottanut jo uuden miehen, ettei tuo Timpan teko ollut mikään POIKKEUSTAPAUS.

Osalle haapavetisistä naisista ei käy puolisoksi kuin muualta muuttanut hullu mies, jolla on saattanut olla huume- ja alkoholiongelmiakin.

TIMPAN KANS OLEN OLLUT KASVOTUSTEN IKKUNASSA MONET KERRAT, KATSON TAKAISIN, KUN SEKIN KATSOO EIKÄ YHTÄÄN PELOTA , MUTTA TÄÄLLÄ HAAPAVEDELLÄ ON NIITÄ "TOSI-HULLUJA" MIEHIÄ, MUUALTA TULEVAT, YRITTÄVÄT SILMÄT PUHKAISTA JA JALAT KATKAISTA, JOS KOHDALLENNE SATTUVAT!

31

34870

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikaisen sen verran,että Timppa ei ole ollut naimisissa kyseisen nivalalaisen naisen kanssa.Tuo kyseinen on ollut Timpalle vain tyttökaveri.Olen käynyt Timpan vanhempien luona viimeksi noin kaksi viikkoa sitten ja en nähnyt sillä käyntikerralla Timppaa kotona.

      • PiiaAnnaLiisa

        Miltä tämä kaikkien nimeltä tuntema Timo..timppa Siiri sitten näyttää? Olisi todella kiva/hyödyllistä saada tietää. Jussi, kerro sää..mutta kunnolla asiallisesti älä vedä lööperiksi,kuten sulla on tapana.


      • Anonyymi
        PiiaAnnaLiisa kirjoitti:

        Miltä tämä kaikkien nimeltä tuntema Timo..timppa Siiri sitten näyttää? Olisi todella kiva/hyödyllistä saada tietää. Jussi, kerro sää..mutta kunnolla asiallisesti älä vedä lööperiksi,kuten sulla on tapana.

        Kirjoitan nettiin timo siiri ja kuva hausta näkee hänestä kuvan jossa häneltä vuotaa verta nokasta. Veikkaan että tirkistellessä saanut turpaan


    • Katras10

      Yksinäisellä paikalla olevalla mökilläni on muutaman vuoden ajan liikkunut joku. En ole häntä nähnyt pimeässä. Rannassa alusvaatteita kuivatin ja huomasin että parit housut oli viety. Myöhemmin toiset niistä löytyi metsästä saunan läheltä, n. 50 m päässä pyykkinarusta.
      Pilkkopimeässä, vesisateessa marraskuussa rakennusjätenuotiota poltellessani lähdin nopeasti mökillä käymään. Pimeässä havaitsin, että edessäni liikahti joku korkea, noin metrin päässä minusta. Luulin hirveksi, joten tömistelin jalkoja, mutta kohde ei lähtenyt karkuun. Otin asekeleen eteenpäin, jolloin kohde liikahti sivuun. Palasin nuotiolle polttelemaan, en uskaltanut mennä ohi. Jos olisi hirvi ollut, todennäköisesti se olisi paennut, susi ei ole niin korkea. Kohteen oli täytynyt tulla metsän kautta kävellen, tielle matkaa n. 2 km. Ajatukseen tuli ihminen ja se on askarruttanut että kuka vanhaa ihmistä viitsii sateessa marraskuussa kytätä?
      Saunomassa olessani pimeällä, sateisena iltana joku koputti kaksi kertaa ikkunaan.
      Mökillä ollessani olin rannassa jokun aikaa, kun palasin oven eteen oli siirretty esine. Mietin, miten tuo on tuossa vaikka en ole sitä vuosikausiin käyttänyt.
      Esim. tällaista on mökilläni sattunut ja monta muuta tapausta.
      Nyt olen varustanut koko alueen valvonnalla ja hälytyslaitteilla ja aion kulkijan ottaa kiinni kotirauhan rikkomisesta. Kun Iltalehdestä luin jutun, huomasin että samankaltaisia asioita on tapahtunut.

    • ei pelota

      Timpalle kuulostaa, käy ikkunoihin koputtamassa ja ovia riuhtomassa. Yksi sanoi, että yksi nainen Haapavedellä sekosi Timpan häiriköinnin takia, pelkäs niin kauheasti. Meillä se on käynyt ikkunan takana tänä vuonnakin, takaovestakin kurkisteli, kun katsoin pimeässä yöllä kauhuelokuvaa, alkoi myöskin rynkyttää ovea rivasta, eikä yhtäan pelottanut, kun katsottiin silmästä silmään.

      Haapavedellä on vaarallsempia miehiä kuin Tirkistelijä-Timppa
      mm. Houdini ampuu naulapyssyllä ja uhkailee naulapyssyllä, kyllä jollakin naisella menis ton takia jo KUSET HOUSUUN!

    • ..........

      joo on toki vaarallisempiakin miehiä täällä jne, mutta ei se mukavaa ole kun saa olla sen hullun tirkisteltävänä ja lapset pelkää. ja kun kerran kuitenkin tulee sisälekkin hiippailemaan jos vaan sattuu oleen ovi auki tai löytää vara-avaimen ulkoa. onhan hän jo koittanut tyttösiä kiinni ottaa... pitääkö sen raiskata joku lapsiraukka ennen ku siitä päästään eroon? niin ja sillonki se on linnassa/ hoidossa pari vuotta ja sama ralli jatkuu!! ja kulettaahan hänkin kuulemma teräasetta mukana ja koiria varten makkaranpaloja että ovat hiljaa elleivät ole tosissaan koulutettuja ajamaan kutsumattomat vieraat hiiteen. viimesen päälle hullua että tyyppi on jatkanut tätä jo 80 luvulta asti eikä sille vieläkään kuria löydy...

      • 61+100

        ASIAA!!!Samaa mieltä lienee valtaosa meistä,jussukkaa ja muutamaa rikollisten puolustajaa lukuunottamatta!!!!


      • ootkokuulluettä

        Senkin takia taitaapi ollla vapaana kun paljon huhupuheita tässä.yks sannoo yhtä toinen toista ja kolmas vähä vielä lissää että on kuullu


    • jeppaanenn

      Käyttäneekö tuo nykysin Timo huumeita,oli ainakin yhdessä paikassa tunkeutunut sisälle ja varastanut kolmiolääkkeet yhdeltä iäkkäämmältä henkilöltä,polttoöljy kelpaa kuulemma kaans.

    • N

      Voisimpa.

    • jussin pussi 2

      Ne nuo hoopolan persut puolustaa tätäkin hullua

      • Haapaveden PerusSuomalaiset PUOLUSTAA KAIKKIA HAAPAVETISIÄ.


    • kikkelis koittelis

      No ompahan hyvä tietää tämäkin. Ei muuta kuin kaikki sekopäät ja kahelit äänestämään persut vaalivoittoon.

    • ?

      niin mutta jos jussukka ajattelee että kun kaikenmaailman ............................... puolustelee niin niistä saapi yhden viisaan:) hmmmmm.

    • maan.mittariko

      Vaarallisempia? Kaveri tuomittiin tapon yrityksestä sentään. Mm. Jussikin muka nyttemmin palstoilla kyselee kaveristaan, jonka kotonakin käynyt, paraskin puolustaja, suoraan hoopoveden persusta.

      • PiiaAnnaLiisa

        Nyt haukut ihanan väärää hlö. Mä kysyn PiiaAnnaLiisa,enkä oo tuota Hoopvetistä Visalanpotilasta edes nähäny. Mutta kun se
        aina täälä palstoilla mesoaa niin aattelin että jos se muistakin hulluista jottain tietäs. Kerro sää jso tiijät...vaan pelekääkkö kertua miltä Timppa näyttää. Ookko nää ite se?!!!!??!!!???!!!!!


      • JWjuu

        Kuinka vaarallinen tämä JiiWee on.


    • raatoauto

      entä tämä pappis,joka tunkeilee vieraisiin pöytiin apsilla.

    • Periskoopilla

      Tirkistelyhän on maailmalla erittäinkin hyväksytty ja suosittu seksuaalisuuden muoto. Suurkaupungeissa bisneshenkilöt ja päättäjät kipaisevat kotimatkoillaan laitoksiin, joissa laittavat kolikoita reikään ja läpän takaa paljastuu tirkisteltävää. Nämä henkilöt ovat kotioloissaan lisääntymiskykyisiä, toisin kuin lepsut ja homppelit joitten kahdenkeskinen touhuilu ei tuota jälkikasvua ja mikäli kaikkia heittäytyisivät sellaisiksi sadan vuoden kuluttua ihmiskuntaa ei olisi olemassakaan. Sehän se vasta sairasta on.

    • Anonyymi

      stalker 🕶

      hauska juttu


      so iha normaalii ''stalkkaa'' välil


      munki setä tekee samaa...

      👍🏻

      • Anonyymi

        Aika läppä


    • Anonyymi

      Mikäs juippi soon tuo JIIVVEE ?...

    • Anonyymi

      Se äijä on ihan sairas! Siis Timo Siiri/Siirin Timppa

    • Anonyymi

      Rovaniemelläkin on kuulemma joku tirkistelijä.Mutta Rovaniemen miehellä on kuulemma otsalamppu. Haapaveden tiirailijalla taisi olla pimeänäkölaitteet,ettei tarttenu lamppujen kaa värkkäillä.

    • Anonyymi

      Muualla naiset ei vilkaisemaan tuollaisten miesten suuntaan. Haapaveden naiset ovat aina olleet henkiseltä tasoltaan "ding dong".

    • Anonyymi

      Jussi W ainut kunnon mies koko kylässä,kirjoittaa omalla nimellä ja kuvalla.Muiden juttuja ei kannata ottaa tosissaan

    • Anonyymi

      Jussi W on viisas mies, kun on jättänyt kaikenlaiset härnääjät omaan arvoonsa. Miksi pitää ottaa joku "jussi" jatkuvan keljuilun kohteeksi. Hän ymmärsi vetäytyä kirjoittelusta.
      Timo taas oli melko harmiton henkilö. Hänellä oli oma harrastuksensa, mutta eipä hän tainnut kovin vaarallinen olla kenellekään.

    • Anonyymi

      En tiedä onko totta et Timo asuis Vaalassa nykysin ??

    • Anonyymi

      Limingassa on ainakin nähty tirkistelemässä.

    • Anonyymi

      Luin toisesta keskustelusta, et Siirin auto varmuudella nähty Vaalassa.

    • Anonyymi

      Joo, säräisniemellä asuu. Ajellut Vaalassa monta kertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe