Olen tekemässä Metson ahneudesta videota kansainväliseen levitykseen. Ja nyt kaivataan ammatti/amatöörinäyttelijöitä. Sävellän itse musiikin joka tulee olemaan Beethovenin 5. ja hautajaismusiikin tyylistä. Itse videossa esitetään Suomalaisen perheen talouden pohjan katoaminen kun Metso antaa lopputilin molemmille vanhemmille…perhe menettää työn ja toimeentulon… joutuu lähtemään kovalla säästämisellä hankkimastaan rintamamiestalosta pieneen kaupungin vuokraosakkeeseen. Lasten osalta maailma on myös muuttunut täysin. Perheellä ei ole enää varaa tukea lasten harrastuksia eikä hankkia lapsille edes välttämättömiä asioita. Tästä johtuen lapset voivat pahoin ja itkevät lähes jatkuvasti. Lopulta toisen vanhemman mielenterveys alkaa järkkyä ja se johtaa itsemurhaan. Koko videon ajan välähdyksittäin näytetään Metson johtajien elämää (loistoautot, illat loistoravintoloissa, TV-kommentteja (osingot/YT), Pankkitilisaldojen kasvu, jne.) Johtajat nostetaan ahneuden jalustalle ja tuo ahneus rinnastetaan siihen kuinka suuria kärsimyksiä se aiheuttaa muille.
Tämä sitten laitetaan kansainväliseen levitykseen… niin laajasti kuin mahdollista. Metson nimi tulee olemaan erittäin selvästi edustettuna tässä videossa.
Jos olet kiinnostunut osallistumaan tähän projektiin niin pistä kommenttia tai vaikkapa omaa ehdotusta käsikirjoituksen osalta tänne. Kerätään sopiva tiimi työstämään tämä ulos.
Metsosta tekeillä video levitykseen
Lupa tappaa ahneena
1
2323
Vastaukset
- jepjep..
Jaha. Metson entinen luottamusmies taisi saada änkyröintinsä vuoksi kenkää yt:n aikana? :D
Miksi et muuten rahoittaisi videota osakkeilla? Inderesin suositushinta on 32e ja nyt taitaa olla n. 28e.. Eli siitä vaan vaikka 28.000e kiinni, haet pankista lainaa. Sitten myyt 32.000e ja maksat lainan pois. Ajattele! 4 kiloo ihan vaan leffaan ahneudesta! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on757471- 737319
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1535914Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist544857En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204129Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53840- 313457
- 383382
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris822857Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2092512