Olen tekemässä Metson ahneudesta videota kansainväliseen levitykseen. Ja nyt kaivataan ammatti/amatöörinäyttelijöitä. Sävellän itse musiikin joka tulee olemaan Beethovenin 5. ja hautajaismusiikin tyylistä. Itse videossa esitetään Suomalaisen perheen talouden pohjan katoaminen kun Metso antaa lopputilin molemmille vanhemmille…perhe menettää työn ja toimeentulon… joutuu lähtemään kovalla säästämisellä hankkimastaan rintamamiestalosta pieneen kaupungin vuokraosakkeeseen. Lasten osalta maailma on myös muuttunut täysin. Perheellä ei ole enää varaa tukea lasten harrastuksia eikä hankkia lapsille edes välttämättömiä asioita. Tästä johtuen lapset voivat pahoin ja itkevät lähes jatkuvasti. Lopulta toisen vanhemman mielenterveys alkaa järkkyä ja se johtaa itsemurhaan. Koko videon ajan välähdyksittäin näytetään Metson johtajien elämää (loistoautot, illat loistoravintoloissa, TV-kommentteja (osingot/YT), Pankkitilisaldojen kasvu, jne.) Johtajat nostetaan ahneuden jalustalle ja tuo ahneus rinnastetaan siihen kuinka suuria kärsimyksiä se aiheuttaa muille.
Tämä sitten laitetaan kansainväliseen levitykseen… niin laajasti kuin mahdollista. Metson nimi tulee olemaan erittäin selvästi edustettuna tässä videossa.
Jos olet kiinnostunut osallistumaan tähän projektiin niin pistä kommenttia tai vaikkapa omaa ehdotusta käsikirjoituksen osalta tänne. Kerätään sopiva tiimi työstämään tämä ulos.
Metsosta tekeillä video levitykseen
Lupa tappaa ahneena
1
2321
Vastaukset
- jepjep..
Jaha. Metson entinen luottamusmies taisi saada änkyröintinsä vuoksi kenkää yt:n aikana? :D
Miksi et muuten rahoittaisi videota osakkeilla? Inderesin suositushinta on 32e ja nyt taitaa olla n. 28e.. Eli siitä vaan vaikka 28.000e kiinni, haet pankista lainaa. Sitten myyt 32.000e ja maksat lainan pois. Ajattele! 4 kiloo ihan vaan leffaan ahneudesta! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.878071Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675496Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232498Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362208Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71344Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190