purukumilla me paikkaamme sen!

purkkapaikan jälkeen mäsä julkistaa...
toisen purkkapaikan!
http://www.tietokone.fi/uutiset/hatakorjaus_internet_explorerin_pahaan_ongelmaan
793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • jep. itselläkin oli vesijohto kerran poikki. paikkasin sen ensin tilapäisesti jeesusteipillä. sen jälkeen paikkasin sen tilapäisesti aukileikatulla kaljatölkillä ja putkiklemmareilla. sitten soitin ammattimiehen korjaamaan sen.
    minä en ole lvi-alan ammattilainen, joten voinkin purkkaviritellä.
    mäsä ei ole tietotekniikan ammattilainen, joten hekin voivat purkkaviritellä?

    Äänestä

Mielenkiintoinen lause tietokonelehden sivulla:

"Microsoft antoi aiemmin ohjeita uhan välttämiseksi, mutta niitä pidettiin liian monimutkaisina tavallisille käyttäjille."

Eikö juuri tuo ole tubuttimissa arkipäivää! Liian monimutkaista tavalliselle ihmiselle!

Äänestä
  • mikä tubuttimessa on liian monimutkaista sinulle?

    Äänestä

  • Mutta ethän sinä ole tavallinen ihminen, vaan tavallista selvästi heikkolahjaisempi.

    Äänestä

Ainut jolla winkura koneet voi paikata on upottaa ne ikuiseen uneen sementtiin.

Äänestä
  • niitä ei voi edes ampua maata kiertävälle radalle kun ne häiritsisivät satelliitteja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfhbfsdfasdgasdgasdf kirjoitti:

purkkapaikan jälkeen mäsä julkistaa...
toisen purkkapaikan!
http://www.tietokone.fi/uutiset/hatakorjaus_internet_explorerin_pahaan_ongelmaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu