Palstalla sikiää alatyylistä loanheittoa, mutta siitä huolimatta minä annan ääneni jollekin laittoman korruption uhriksi jääneen henkilön tukena pyyteettömästi kunnostautuneelle Perussuomalaiselle!
Se on suomalaisuutta ja uskoa oikeudenmukaiseen ja hyvään tulevaisuuteen.
Se on suomalaisuutta ja uskoa oikeudenmukaiseen ja hyvään tulevaisuuteen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Perussuomalaisuus on rehellistä ja ihmisen näköistä politiikkaa, johon vilpistely ja korruptio ei sovi mitenkään päin.
Perussuomalaisuus on oikeasti ainoa todellinen vasemmistolainen poliittinen aate.
Niinpä ja muissa puolueissa on sitten täysin nuhteettomia ei ikinä mitään pienintäkään rikettä ole tehtynä. Ei rattijuopumus, ylinopeus yms.
PS. Freddyn tuomio ei ehkä ole edes lainvoimainen jos siitä on valitettu ylemmälle taholle. Juhon facebook sivulle kirjoitettu viesti ei tietääkseni johtanut mihinkään sen ihmeellisempään.
minä äänestän juho eerolaa
Äänestän demareita.
Paha paikka. Ääni kelle tahansa persulle voi mennä väärään käyttöön. En haluaisi nähdä yhtäkään vain Kervisestä jankuttavaa persua enää luottamustoimissa.
Saattaa olla, että ääni jää antamatta näissä vaaleissa.
Arto Hirvonen on luotettavin ja kokenein konnallispolitiikko ei riveä vastuusta äänei hänelle.
jäykkä änkyttäjä, joka ei osaa myöntää tosiasioita. tämän päivän politiikassa ei tuollaisille jarruille ole käyttöä.
Jos kokemus on kuin Rostovin, osavaltionsa ikioma rkollinen, niin kannatusta riitti, kúnnes sai pallon jalkaansa ja kolmenkymmenen vuoden tuomion korruptiosta,
Kun edustaja ajaa vain omaa yksityistä sotaansa oikeuslaitosta vastaan niin äänestäjiä silti riittää; vika ei ole siis edustajan vaan huonosti koulutttu äänestäjä.
konnallispolitiikko?
hyvä termi :)
/C. Olipas oiva huomio. Todella osui ja varmasti upottaa.
heh, toimii!
Arto Hirvonen saa varmasti ainakin yhden äänen.
Minä aion äänestää Arto Hirvosta.