ROLLAATTORI KOMPPANIALLA

SAUNAILTA MENOSSA,SIELLÄ SEURAAVAA JUONTA JUONITAAN!!!!
6164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

no kas kas niinhän sitä lainoppineetkin juotetaan... ja saadaan hyviä päätöksiä...........

Äänestä

Sauna, viina ja naiset eli eikös se niistä apu löydy moneenkin asiaan!
Viinan voimallahan ne useimmat päätökset tehdäänkin paremmissakin piireissä!

Äänestä
  • Heippa ei vielä ole keritty juonia uusia asioita kovinkaan paljon, otettiin tervetuliais maljat ja parit oluset muutama väkevä nyt valitaan uutta hallitusta ja sitten keskustellaan vähän lautakunta paikoista nekin pitäs vielä keritä jakaa ennen pääruokaa ja tietenkin jatkotkin pitäisi sopia on se hyvä, että tälläinen hyväveli ajatus toimii

    Äänestä

  • velitonkoolla kirjoitti:

    Heippa ei vielä ole keritty juonia uusia asioita kovinkaan paljon, otettiin tervetuliais maljat ja parit oluset muutama väkevä nyt valitaan uutta hallitusta ja sitten keskustellaan vähän lautakunta paikoista nekin pitäs vielä keritä jakaa ennen pääruokaa ja tietenkin jatkotkin pitäisi sopia on se hyvä, että tälläinen hyväveli ajatus toimii

    Onhan tässä kuppia otettu ja asiaakin puhuttu,kateelliset jotka ei ole päässeet mukaan kirjoittelevat nimettöminä ja yrittävät esittää kaikenlaisia perättömiä syytöksiä mutta niillä ei ole mitään merkitystä.Lakituvassa ratkaistaan,Taitaa v'''tutaa kun ei mitään jää käteen.

    Äänestä

Hyvä hyväveli! Ei harmita ei, tämähän takaa vain Keskustan romahtamisen vaaleissa. Äänet teiltä pois ja me muut hurrataan. Kiitos ja kumarrus, erityisesti jukkis - kun muistutat koko ajan lehtien ja maantaina varmaankin myös tv:n välityksellä, miten kieroja te Keskustalaiset olette. Suattaapi olla, että hyväveli järjestölläkin vielä hymy hyytyy

Äänestä

niin, se valtuustokin ja vielä maanantaina. sinnekin pitäs keritä.
ois vielä nuita syystöitäki tekemättä, mutta ku aina sattaa.
näkkyykö namosta, niin ei tarvii navettakamppeita pois vaihtaa.
kukas siellä johtaa puhetta? Joko ootta päättännä. Johtaako Pekka vai Jari?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JUOMARI VAIN kirjoitti:

SAUNAILTA MENOSSA,SIELLÄ SEURAAVAA JUONTA JUONITAAN!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu