kuntavaaleissa

ei ratkota eu-asijoita joten persut älkää höyrytkö näillä asioilla kunnissa vaan pysykää tai yrittäkää olla asia linjoilla, mutta eihän kyllä siitäkään tule mitään kun katsoo teidän ehokaslistaa, täysiä tumpeloita koko lössi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

>ei ratkota eu-asijoita joten persut älkää höyrytkö näillä asioilla kunnissa vaan pysykää tai yrittäkää olla asia linjoilla, mutta eihän kyllä siitäkään tule mitään kun katsoo teidän ehokaslistaa, täysiä tumpeloita koko lössi.

Äläpäs yritä venkuloida;
Kansalle pitää ehdottomasti tuoda selväksi, mitkä puolueet ovat hallituksessa syyllistyneet idioottimaiseen rahanlapioimiseen Eu:n monien maiden tai käytännössä sijoittajien ja pankkien tukemiseen.

Kansalle on tehtävä täysin selväksi, että kaikki raha mikä EU:n hävitään, ovat meidän kunnissakin elävien veronmaksajien rahoja, jotka vaikuttavat koko Suomen ja kuntien köyhtymiseen ja lisääntyviin leikkauksiin.

Nyt ennen vaaleja kun tiedämme että olemme nettomaksaja EU:n n.800 000 000,- (enemmän kuin koskaan ennen) ja että hallitus on ottanut lisälainaa 7000 000 000,-
siitä syystä, että ainakaan ennen vaaleja ei tarvitse tehdä lisää leikkauksia entisten massiivisten leikkauksien lisäksi, koska se ajaisi rauhallisenkin kansan barrikaadeille.

Budjettiinhan on tehty myöskin meganismi, että tilanteen mukaan sitä rukataan ylös tai alaspäin ja veikkaanpa, että kuntavaalien jälkeen kuulemme ikäviä tarkistuksia budjettimme suhteen, jossa ei edes uudet miljardivelat auta, voi voi kuntia kaikkien aikojen ylivoimaisesti surkeimman hallituksen taidottoman politiikan johdosta.

Näyttäkää kansalaiset ymmärryksenne KUNTAJYTKYN kautta, että teitä ei niin vain sumuteta salailemalla ja aliarvioimalla, vaan kyllä kansa tietää toimmii jälleen, myös kunnissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahtug..köppels.. kirjoitti:

ei ratkota eu-asijoita joten persut älkää höyrytkö näillä asioilla kunnissa vaan pysykää tai yrittäkää olla asia linjoilla, mutta eihän kyllä siitäkään tule mitään kun katsoo teidän ehokaslistaa, täysiä tumpeloita koko lössi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu