Halloween tapahtumaa 2012 ??

....

Kertokaas tänne että mitä kaikkea on luvassa halloweeniksi 2012 eri puolilla Suomea? Kiitooos. :) Onkohan missään Amerikan malliin tehty mitään kauhu huvipuistoa tms?

6

319

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halloweenia odottava

      Luultavasti vaan kotibileitä ja baareissa halloween teemaa, tääl suomessa.. Mut kiva huomata et joka vuos vaa enemmän ja enemmän näkee halloweenin kunniaksi pukeutuneita juhlijoita! Eikös sitä juhlita lauantaina 3.11. tänä vuonna ??

    • Emily L-M

      Nii tota halloween on aina 21.10 mutta kyllä, pyhäinpäivää vietetään täällä suomessa tänävuonna 2012 3.11 ja kun suomalaiset tuppaavat sekoittamaan halloweenin ja pyhäinpäivän toisiinsa niin useimmat sitä viettävätkin täällä juuri tuolloin kun pyhäinpäiväkin on. Minusta on sääli, että Halloweenia amerikkalaisena juhlana ei Suomessa vietetä kunnolla, sillä vaikka baareissa ja yökerhoissa olisikin halloweenteemaa sun muuta niin me alaikäiset halloweeninjuhlijat jäävät paitsi juhlinnasta kun nuortentaloissa sun muissa ei useinkaan mitään juhlia ole.

    • OdottaaHalloweenia!

      joo itekki tarvisin ideoita kiitti jo etukäteen

    • Noittttta

      Eiks halloween oo 31.10.

    • Mirzu1

      halloween on täällä Suomes 3.11

    • MIRZU11

      Heippa:) meillä on 3.11 halloween-juhlat.

      OHJELMA -
      totuutta ja tehtävää
      vettä kengässä
      ulko leikkiä
      Perunaleikki
      Monsterin räkä
      Käsi puuroon
      Taikapyörä

      OHJELMIEN OHJEET -
      totuus ja tehtävä : pyöritetään pulloa ja se kehen pohja osuu niin se saa kysyä siltä johon korkkipää osuu. 
      vettä kengässä : puolet jää vaikka sohvalle ja puolet menee oven taakse. Sohvalla istujat valitsee yhden henkilön joka meni oven taakse. Kun kaikki on valinnut omansa niin ne jokka ovat oven takana saa tulla yksitellen kysymään haluamallaan henkilöltä "tuletko kanssani taivaaseen?" jos se henkilö sanoo että ei tule niin kysyjä saa kokata oven taakse viimeiseksi. Jos se sanoo että kyllä niin he lähtevät pelistä pois. Perunaleikki : mennään rinkiin ja yhdelle ihmiselle annetaan koristeltu peruna tai kurpitsa. Yksi on musiikin laittaja. Kun musiikki alkaa soida niin peruna kiertää ringissä. Kun musiikki loppuu ja se kelle peruna jäi niin saa keksiä Halloween aiheisen vitsin tai kummitustarinan.
      monsterinräkä : silmät sidottuina otetaan lusikka ja kaivetaan monsterin räkäää (oikeasti viilistä) ja syödään se !
      Käsi puuroon : tai spaghettiin! Tungetaan käsi puuroon ja etsitään jokin koriste sieltä.
      Taikapyörä : Liimataan neljä paperia yhteen ja leikataan ympyrän muotoiseksi. Keskeltä lähtee sijoittamaan kaikkia viivoja eri suuntiin. Viivojen sisällä on jokin temppu esim. " tee pikku hallowveen tanssi." kepin päähän laitetaan nuoli ja keppiä pyöritetään lakanan takana. Jotenkin noi en osaa selittää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4866
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2209
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      1969
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      198
      1938
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      171
      1589
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      296
      1515
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1280
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1209
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1182
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1154
    Aihe