Kurssit itsenäisesti? Kokemuksia? 2 yhessä jaksossa liikaa?

Morjens!

Oon lukion tokalla ja ois tarkotus suorittaa vähintää 1 kurssi itsenäisesti mut haluisin suorittaa kaksikin, mutta en sit tiiä jos toi on pirun rankkaa? Osaatteko yhtään sanoa miten iso työmäärä on suorittaa kurssit itsenäisesti?

Nämä ajattelin suorittaa:

Filosofian 1. kurssi

ja mahdollisesti Maantiedon kakkoskurssi.

Ei meinaa jaksas olla tuol koululaitokses 7 tuntii päiväs..
62020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

GE02 on ainakin helppo kurssi, ei pitäisi tuottaa ongelmia. Filosofia onkin paljon työläämpi imo.

Äänestä

Jaa, olisin kuvitellu just päinvastoin. =D mut kai se filosofia olis työläs myös koulussa suoritettuna eli samakai se on suorittaa sit kotonaki?

Osaatteko yhtään sanoa mikä työtuntimäärä on yhden kurssin suorittamisesta itsenäisesti? Onko kukaan täällä suorittanut kahta yhteen jaksoon?

Äänestä

mitä meinaat "itsenäisellä suorittamisella"? että käyt kurssin etänä tai iltalukiota?
kummatkin kurssit ovat helppoja.

Äänestä

Sitä että suoritan kurssin kotona. Siis opettaja antaa tietyt tehtävät jotka pitää tehdä ja sitten käyn koulussa tekemässä vain kokeen.

Äänestä
  • niin eli siis etäkurssi. itselläni tällä hetkellä kaksi kurssiä etänä ja olen abi. ei se nyt niin rankkaa ole kun tekee ne tehtävät heti mitä pitää. toki jos tuntuu rankalta niin hellität vähän sieltä päivälinjan puolelta.

    Äänestä

Itse olen tenttinyt 3 kurssia samaa aikaan, tässä jaksossa 2, matikka ja uskonto....ei tenttiminen itselleni ole kovin vaikeaa ollut, pikemminkin helpompaa, kun ei tarvitse istua tylsillä tunneilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukiolaine. kirjoitti:

Morjens!

Oon lukion tokalla ja ois tarkotus suorittaa vähintää 1 kurssi itsenäisesti mut haluisin suorittaa kaksikin, mutta en sit tiiä jos toi on pirun rankkaa? Osaatteko yhtään sanoa miten iso työmäärä on suorittaa kurssit itsenäisesti?

Nämä ajattelin suorittaa:

Filosofian 1. kurssi

ja mahdollisesti Maantiedon kakkoskurssi.

Ei meinaa jaksas olla tuol koululaitokses 7 tuntii päiväs..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu