Miten saada luvattomat pyydyksen katsojat lopettamaan

Nyt ketuttaa

Mulla on ollu verkkoja ja katiskoita lähijärvellä. Siellä riesana luvattomat pyydysten katsojat. Katiskoitten tyhjennysluukut on auki ja katiskat nielu alaspäin pohjassa. Verkot on käyty selkäämässä ja sotkettu alapaula kahtapuolen yläpaulaa. Lisäksi reikiä verkot täynnä.

Kuinka tämän saisi loppumaan kun en koskaan ole nähnyt kuka ne pyydykset katsoo ? Pitääkö hommata syvyyspommi vai miinoja ?

3

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pientä pelottelua

      Jää odottamaan rannalle ja kun joku tulee katsomaan pyydystä räväytä pari laukausta kiväärillä veneen kylestä läpi, nii ei tule sama henkilö toista kertaa kahtomaan.
      Ei taida olla ihan laillista mutta varmasti tehokkain tapa ;)

    • Salaverkkottaja?

      Kannattaisi myös hankkia luvat niihin pyydyksiin ja merkitä ne kunnolla.

      • nyt ketuttaa

        mun katiskoissa on merkit ja polissa liput.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe