9mm hylsyjä koristeeksi

hylsyihylsyi

Eli etsiskelisin 9mm hylsyjä koristeeksi jyväskylän suunnalta. Käytetytkin kelpaa kunhan eivät ole maassa makoilleet viimistä 10 vuotta. Jos jollakulla on niitä niin pistä ihmeessä viestiä tähän ketjuun

3

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löytyy!!!

      Täällä niitä on riesaksi, kun pistooliampujat tulee ampumaan joka sunnuntai.
      9mm löytää maasta, niin ettei meinaa radalle asti päästä kun astuu päälle >:/
      Harva kerää kierrätyspönttöön 9mm, mutta kivääriampujat ovat laittaneet kaikki hylsyt pönttöön (ei 22 lr).
      Tätä siis satakunnassa, mutta käy katsomassa lähimmältä radalta.

      • hylsyihylsyi

        otappa ihmeessä talteen hyväkuntoisia hylsyjä, saa olla myös muitakin kuin 9mm, koska jos en muualta saa hankittua voisin postin avulla teikäläiseltä hankkia niitä :)


      • Löytyy!!!
        hylsyihylsyi kirjoitti:

        otappa ihmeessä talteen hyväkuntoisia hylsyjä, saa olla myös muitakin kuin 9mm, koska jos en muualta saa hankittua voisin postin avulla teikäläiseltä hankkia niitä :)

        Jaa. No yritä ensisijaisesti etsiä itse radalta, niin säästyttäisiin postitse lähettämiseltä. Ei ole oikein positiivisia kokemuksia osoitteiden laitosta tänne :/
        Mutta meijän radalta löytyy 22lr, 22 wmr, 222 rem, 223 rem, 9mm, 38 spl, 308 win, 30-06 spring, 9.3x62 patruunaa. Onnekas saa jopa 9.3x74R:ää.
        Luotejakin löytyi, kun radalla oli vielä kovitemuovi seosta vallilla.

        Mutta ilmottele jos saat hylsyjä hankituksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5828
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      107
      5707
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      204
      4738
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4083
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4017
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1623
    8. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      1553
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1450
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1169
    Aihe