Päihdehoidosta ikävät seuraukset

koekaniinitar

Olin muutama vuosi sitten neljä viikkoa päihdehoidossa laitoksessa. Siellä aloitettiin silloin melko uutena ja "hyväksi havaittuna" lääkityksenä TOPIRAMAATTI. Korkki pysyi kiinni kotiin päästyäni, mutta kahden viikon kuluttua löysin itseni suljetulta, koskapa kuvittelin pystyväni lentämään. Asun kerrostalossa.

Muutaman viikon kuluttua samat sosiaalityöntekijät jotka hommasivat sen päihdehuoltopaikan, veivät lapseni. Koska olen kerta niin mielenvikainen. Revi siitä.

1

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koekaniinitar

      Lisään äskeiseen, että tietty lopetin heti ko. lääkkeen käytön, Tilanne normalisoitui, olen pystynyt käymään töissä ja opiskelemaan. Lapsi pysyi kuitenkin huostassa 18-vuotiaaksi saakka. Meillä on ihanat välit, eikä kukaan maallikko tajua, miksi meidät piti silloin erottaa. Lastensuojeluviranomaisille kai kenen tahansa lääkärin lausunnot ovat kuin Jumalan sanaa.

      Minulle tuli tämä asia mieleen, kun luin jonkun henkilön kokemuksia kannabiksesta tai jostain huumeesta. Että näköjään voi laillinen lääkekin aiheuttaa jotain yhtä karmivaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      106
      2928
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      59
      2130
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2087
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      65
      1818
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1652
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1396
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1043
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      72
      1014
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1001
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      998
    Aihe