EU:sta

Norjalainen entinen EU-kirjeenvaihtaja Kjetil Wiedswang :
"EU on epädemokraattinen, elitistinen ja korruptoitunut".

http://www.abcnyheter.no/
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

OLLI REHN ON SYMBOLI EURO-USKONNOLLE: sitä jankutetaan,
vaikka kuinka tuotaisiin esille euron haitallisuus päivittäin Kreikan jne.
tuhona.


Nyt käydäänkin uutta talvisotaa, suomalaiset Soinin johdolla taistelevat
Olli Rehn -puolueita vastaan, ollirehnit pyrkivät suomalaisten taskuun
viemään rahat ja siirtämään vallankäytön Berliiniin.

Ollirehniläisille euro on valtionuskonto:

http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/9485917/Russian-Bear-stops-Finland-leaving-euro.html












Finn leader Mr Soini says the euro remains the “state religion” upheld by Finland’s elites. Their governing credibility is inextricably linked to EMU project. Most will die in a ditch to defend it.

vielä TÄNÄÄNkin kansainvälisen valuuttaunion IMF pääjohtaja kertoo, että Kreikka lähestyy nyt konkkaa,
kun kukaan ei suostu ostamaan sen surkeita valtionomaisuuksia (kuten
olympiakylää ja tuottamatonta rautatietä), rahaa ei ole ja omaisuus ei kenellekään
kelppa mutta velka kasvaa ja alijäämä ja konkka tulee nyt

http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2012/09/25/imfn-lagarde-viivyttely-maksaa-kreikalle-miljardeja/201238496/12












RAHAN LAPIOINTI MOOLOKIN KITAAN ON LOPETETTAVA, SIKSI LOKAKUUSSA JYTKY

http://timosoini.fi/2012/09/lisaa-rahaa-moolokin-kitaan/

Äänestä
  • Ja Timon tarjous on pohjoisen euro ja kimppakivaa Saksan kanssa. Muuten hyvä, mutta pitäisi vain puhua Saksan lisäksi kavereiksi Ruotsi, Norja, Tanska ja kenties muutama muukin maa, joille pohjoisen euroa on turha mennä edes tarjoamaan. Soini saakin toteutta haaveensa Suomen ja Saksan valtioliitosta haaveunissaan, reaalimaailma on Soinin jutuista jälleen kerran todella kaukana.

    Äänestä

EU pelastaa miljonäärien rahat ja maksattaa sen kansalla. Tämä on lopetettava vaikka väkisin jos muu ei auta.

1% rikkaista omistaa rikkaudet maailmassa. Mitä tekee 1% miehet moottoripyöräjengeissä???

Äänestä
  • rikkaat voisivatkin pitää liivejä joissa lukee prosentti.
    me olemme se prosentti
    jota ollirehnien uskontokunta tukee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kahtavaille kirjoitti:

Norjalainen entinen EU-kirjeenvaihtaja Kjetil Wiedswang :
"EU on epädemokraattinen, elitistinen ja korruptoitunut".

http://www.abcnyheter.no/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu