UKK ja Nobelin rauhan palkinto

Kekkonen ei saanut edes sitä, vaikka kovasti yritti. Eikä saanut Viipuriakaan, vaikka tarjosi Lappia tilalle. Mutta sai Urho kuitenkin Leninin rauhan palkinnon.

Hihihihiiiiiii......
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä naura, ei kukaan muu edustuksellisen demokratian, siis länsimaat, USA, Kanada, Japani Israel jne. valtion päämies ole saanut, eikä varsinkaan vastaanottanut Leninin rauhan palkintoa.

Eikä missään Länsimaassa ole ollut presidentillä sellaista Kekkos - stalinistista sisäpiiriä, Hovia kuten tällä Savupirtin Pojalla. Eino S.Repo Ylen johjtajana, matti Ruokola stalistien puheenjohtajana ja näitä Tamminiemen kirjekyyyhkyjä, tyhmiä ja yksinkertaisia hölmöjä kuten Eino Uusitalao

Äänestä

Kekkonen tarjosi osaa Lapista vaihtokauppaaan. Halonen vaati koko maata littymään Neuvostoliittoon.

Äänestä
  • Sinä valehtelet, avauksessa sen sijaan puhutaan totta. Toki Lapin osalta kai liioitellaan, sillä ei kai hän sentään koko Lappia olisi tarjonnut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


S. Aharov kirjoitti:

Kekkonen ei saanut edes sitä, vaikka kovasti yritti. Eikä saanut Viipuriakaan, vaikka tarjosi Lappia tilalle. Mutta sai Urho kuitenkin Leninin rauhan palkinnon.

Hihihihiiiiiii......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu