Sanokaa Fennian vakuutukset irti

Koskaan ette saa siltä firmalta korvauksia, mitä kuuluu saada. Turhaan maksatte.
4172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kerroppas tarkemmin.

Itsellä on ainakin sujunut korvausten saaminen kaksi kertaa ihan sujuvasti.

Toinen kotivakuutuksesta, ja toinen kaskosta.

Äänestä

Aika harvoin tulee oikeasti sellaisia tilanteita, joita vakuutusyhtiö ei korvaa vaikka kuuluisi. Kyllä siellä tehdään päätöksiä vakuutusehtojen mukaan.
Mikään yhtiö ei maksa sen mukaan mitä kukin pyytäjä haluaa.

Äänestä

3 kertaa olen joutunut hakemaan Fenniasta korvauksia ja jokainen kerta ne tuli juuri niinkuin pitikin...

Äänestä
  • Joo, taitaapi olla niin, että aloittaja on - jälleen kerran - hakenut korvausta omien mielikuviensa eikä vakuutusehtojen perusteella. Perusteellisempaa kannanottoa voisi olla tiedossa, jos ap. kertoisi, mistä oikeastaan oli kysymys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksatte turhaa kirjoitti:

Koskaan ette saa siltä firmalta korvauksia, mitä kuuluu saada. Turhaan maksatte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu