Olen jo vuosia harrastanut ulkoilua ja mudassa leikkimistä kuravaatteissa. Varastoon on kertynyt melkoinen määrä sadeasuja ja kumisaappaita. Kuinkakohan yleinen tällainen mieltymys on heteroiden parissa? Mitä olen netissä surffaillut, niin homoseksuaalit tuntuvat harrastavan sadeasuja paljon heteroita enemmän.
tykkään kuravaatteista
19
2748
Vastaukset
- saappaat
Olen ihan normi mies,mutta kura asut on jotain En tosin mudassa peuhaa. Sellaiset pehmeät olkain housut ja takki.
- kurisfani
En itsekään peuhaa vain mudassa, kerran pari vuodessa ehkä. Lähinnä sadesäällä tulee lenkkeiltyä sadeasuissa. Lenkkipolulla käytän vyötäröhousuja, mutta mutaleikeissä olkainmallisia. En oikeastaan edes yhdistä tähän harrastukseen enää mitään seksuaalista, sateessa käveleminen ja pisaroiden ropina kahisevan sadepuvun huppuun poistavat loistavasti stressiä ja antavat voimavaroja hektiseen arkeen. Lenkkikaveri vain puuttuu kun puolisoni ei tähän oikein ole vielä lämmennyt. Sisällä kyllä pitää toisinaan mielikseni ja ne ovatkin sitten oikein mieluisia päiviä.
Olen itsekin ihan normi jamppa, melko korkeassa asemassa ja pitkälle kouluttautunut. Sadevaatteet kuuluvat olennaisesti "pimeään" puoleeni.
- Sateella
Kurassa ei tule peuhattua mutta sadevaatteissa tulee ulkoiltua aina kun sadesää sopii omiin menoihin. Mitä kovempi sade niin sen mukavampaa.
- saappat
Kyllä näin hämärtyvinä iltoina olisi kiva ulkoilla vastaavista asioista pitävän kanssa.
- Kysynen tätä
Miten tuo viestisi sisältö liittyy tämän seksiä käsittelevän keskustelun piiriin?
- jp
moi vaan hetero sadeasumies oikeilla jäljilä olet mä olen bi/homo ja tykkään kans leikkiä sadeasut päällä mudassa kurassa ja saan siitä kiksit kaikenlisäksi
onhan se kiimasta puuhaa. jaa et heteroiden parissa tällänen touhu kuule se on luultua yleisempää et heterot ja homot möyrii kurassa ja savessa ittensä orkkuun.
onks sulla sadeasukavereiden puute itelläs jos on niin täs olis yks sadeasuista tykkäävä mies uudeltamaalta. laita sähköpostia niin lähetään sadeasuilemaan kunnolla. niin ja jos olet sadeasuhomo niin aina paranee. - Kivat sulle!
No nyt syksyllä ulkona liikkuessa voi hyvin olla kuravaatteet, muuten niiden käyttöä en ymmärrä.
- ?????????
Kyllähän sadetakki mukava on sateella. En kyllä osaa kuvitella sitä seksuaalisesti kiihottavaksi. Lienen olen epänormaali kun en laukea sateella sadehousunpunttiini?
- juppe...
Ehkä muutama kommentti näihin viesteihin. Itse jo vuosia sadeasuisten toiminnassa mukana olleena voin kyllä vahvistaa, että gay-porukkaa on ainakin lähtenyt rohkeammin mm. tapaamisiin mukaan kuin heterot. Myös bi-porukkaa löytyy. Pareja on vuosien varrella ollut valitettavan vähän, yksinäisiä naispuoleisia osanottajia tulee mieleen vain yksi. Monilla ukkomiehillä kun tuo harrastus ei valitettavasti aina sytytä sitä kumppania.
Se, että ymmärtää jonkun fetissin luonnetta, se on yleensä 'ohjelmoitu' sinne asianomaisen syövereihin. Monilla mieltymykset periytyvät lapsuudesta tai murrosiästä, toki myöhempiäkin heräämisiä on osalla. Alunperin epämiellyttävätkin kokemukset ovat voineet vuosien saatossa 'jalostua' fetismeiksi.
Saman 'sateenvarjon' alla on sitten lukuisia eri variaatioita ja add-ons'eja. Toisille mudassa möyriminen on se jokin, toisilla taas suojaava, turvallinen olo antaa miellyttävän olon. Joillakin vain se, että voi käyttää sadeasua vaikka nukkuessaankin ja tehdä sitä ympäristössä jossa muut hyväksyvät tuollaisen 'epänormaalin' käytöksen, on vapauttavaa. Monilla on myös muita fetismejä, joilla on jokin liittymäkohta sadeasuihin. Niitä voivat olla lateksi/vaipat/hazmat/AB scenet/BD/muoviasut/WAM jne.
Olennaisinta näissä fetismeissä olisi, että niitä voisi harrastaa sellaisten ihmisten seurassa tai ainakin nettiyhteisön tukemana, jossa tuo harrastus koetaan normaaliksi ja hyväksytyksi ja sen myötä myös asianomainen kokee tulevansa hyväksytyksi.- Saapaskaveri
Tuo oli kyllä naulan kantaan sanottu. Hieno teksti! Kiitos!
- Anonyymi
Hyvin kirjoitettu. Mulla fetissinä muoviset esiliinat. Sehän on samanlaista muovipintaista kangasta kuin sadeasutkin (esim. Rukka). Fetissi ollut jo pidemmän aikaa ja nykyään vaimonikin tietää asian. Pitkään kyllä meni, että kehtasin kertoa. Ja nyt jälkeenpäin ajatellen, olisi pitänyt kertoa jo paljon aikaisemmin. Seksielämämme on ihanaa kun saan käyttää myös fetissiäni mukana.
Toisinaan käytän essua ”omissa hetkissäni” 😀 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin kirjoitettu. Mulla fetissinä muoviset esiliinat. Sehän on samanlaista muovipintaista kangasta kuin sadeasutkin (esim. Rukka). Fetissi ollut jo pidemmän aikaa ja nykyään vaimonikin tietää asian. Pitkään kyllä meni, että kehtasin kertoa. Ja nyt jälkeenpäin ajatellen, olisi pitänyt kertoa jo paljon aikaisemmin. Seksielämämme on ihanaa kun saan käyttää myös fetissiäni mukana.
Toisinaan käytän essua ”omissa hetkissäni” 😀Essut on kivoja. Laitoskeittiöissä käyttävät usein. Vähän muodokkaammman naisen päällä saa värityksiä aikaan. 🤭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Essut on kivoja. Laitoskeittiöissä käyttävät usein. Vähän muodokkaammman naisen päällä saa värityksiä aikaan. 🤭
Jep,jotenkin näen silmissäni sen vaalean värin.
Toi monella rintavarustuksen kivasti esiin.
- poika12345
Jupelle kiitos hienosta analyysitä..Itse tykkään myös sadevetimistä ja siihen liittyvästä materiaalista.
moi vaan tota joo mulla fetissi ihan kaikenlaisiin sadeasuihin saappaisiin kumi/pvc hanskoihin ja olen harrastanu sadeasuja yli 20v sisällä sekä ulkona
ja saan orkut sadeasuista ja miehistä. jaa et sulla käsitys et homot harrastaa sadeasuja enemmän kun heterot no mun käsityksen ja kokemuksen mukaan pitää paikkansa et homot harrastaa sadeasuja enemmän kun heterot johtunee varmaan siitä et heterot ei uskalla harrastaa kun yksin sadeasutyydytystä koska on heteroita eikä homoja. toki on sellasiakin miehiä jotka on heteroita ja samalla homoja yhtäaikaa puhun nyt omasta puolestani olen ukkomies mut pimeäpuoleni on et olen hetero sadeasurunkkari yksin. mut olen sadeasuhomo myöskin . mun vaimo ei tiedä et oo homo mut tietää mun sadeasuista ja et käytän niitä ulkona mut sisällä muhun tarkotukseen kun vaimo ei oo kotona. sille ei vaan voi mitään kun on intohimona kaikenlaiset sadeasut ym- Anonyymi
Onko täällä nykyään muita sadeasufettareita enään näin vuoden 2021 lopulla?
- Anonyymi
Täällä olis yks sadeasurunkkari. Juuri saapui paketti ovelle jossa uusi talvisadetakki. Oikein odotan että saa taas pukea anaalitappialushousut ja sadeasun päälle ja lähteä runkkailemaa lenkkipolulle.
- Anonyymi
Näin korona-aikaan aina kun lähden ostoksille pukeudun kumi- ja kuravaatteisiin, ihan jo varmuudenkin vuoksi...
https://youtu.be/J3YUPN-Ip54
https://youtu.be/0WvCYwjbV60
https://youtu.be/s4o_VvVCifM - Anonyymi
Kymmenen vuotta?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217266Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4965408Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513335Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162641Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t492350Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681288Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431282En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771252Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111169- 1111143