Auto koskeen

Kenen pirssi. Onko kljettaja ja matkustajat ok. Ihme kun ennen ei ole vastaavaa sattunut vai onko joskus historiassa?
18550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Normaali käsittely semmoisille tulijoille jotka ei osaa kuntakoodin mukaisesti käyttäytyä, ja joista ei siksi niin kovin paljoa paikallisesti tykätä.

Työnnetään auto sillankorvalta Vammaskoskeen, niin oppii nekin yleensä kertakäsittelyn jälkeen paikkakunnan tavoille. Tämän naamapesun perästä ei tarvii enää toista kertaa asiasta mainita ja opettaa.

Äänestä

Varmaankin jonkun YH äipän auto ja jälkikasvua.kännissä ilm. kaikki ääliöt. ovat niitä vapaan kasvatuksen taimia.

Äänestä

Iltalehdessä autosta kuva ja juttua, niiden perusteella on kyllä ollut kaikilla autossa olijoilla todellakin ollut juopon tuuria.

Äänestä

Kalat jäivät ilman ateriaa, mikä on harmi, koska kyseiset loisjätesaasteäpärät olisivat kerrankin olleet edes jotenkin hyödyksi näin.

Toivottavasti ensi kerralla, vai pitääkö sitä ennen sivullisten kärsiä?

Äänestä
  • Autosta julkaistun kuvan mukaan ei mikään yllätys...auto on jo pitkään kaahaillut siellä ja täällä, aiheuttanut muille tiellä liikkujille esim. isolla tiellä Tampereelle vaaratilanteita ja täällä kaupungissa puuskuttanut miten sattuu, oli sitten selvin päin tai ei niin minkäänlaista liikennekäyttäytymistä ei ole ollut.

    Äänestä

Baby, hypätään koskee lauloi J. Leskinen. Silmnätkiinni apina kun olisi ollut takapenkillä, olisi ollut hienoa pistää homo kalojen ruoaksi..........

Äänestä

Kuski huhannen päissään, kuten kyydissä olijat?, ottakaa hyvät vanhemmat vastuuta penskoista.

Äänestä
  • Ainoa konsti millä voi teini-ikäisiä vahtia ja tietää missä ovat, on teljetä huoneeseen missä ei mielellään ole ikkunaa ja nettiyhteyttä.
    Eli en nyt taas syyllistäisi vanhempia ja kasvatusta...

    Äänestä

Jahas kännissä siis ajeltiin ja tietysti ylinopeutta. Toivottavasti meni oppi perille ilman että kukaan kuoli. Mikä ihme siinä on ettei voi viisaampaan kuunnella vaa aina pitää tapahtua jotakin ennen kuin uskotaan.

Kusipää!

Äänestä

kuka autoa ajoi!?

Äänestä

Nopeus 106 ja silmät kiinni, hoonataanko................

Äänestä
  • sellaista vain kyselen että jos ja kun ihmisen nimi kirjoitetaan isoilla kirjaimilla niin onko se oikein?
    kuulin että se olisi,en tiedä enkä tunne,tietääkö joku?
    ihmeen vähän herättää keskustelua,eikö siellä tyrväällä ole tietokonetta kuin kirjastossa?
    vai onko tämäntapaiset tapahtumat teilläpäin jokapäiväistä niin ettei hirveästi enää jaksa kiinnostaa.

    vai oliko ns.paremman perheen lapsia joista pitää olla hyshys ettei mene maine kauppias iskältä tai sihteeri äiskältä.

    Äänestä

Prostituutio on ihana asia

Äänestä

Tää sillalta koskeen ajamisen juttu on nyt kirjattu virallisiin aiakirjoihin. Sen verran kuin tällaisesta nyt ylipäätään on tarvis mitään papereille muistiin laittaa.

Asia voidaan nyt jo unohtaa, eikä ketään kuskien nimiä eikä tapahtumaketjun yksityiskohtia tarvii enää poliisien kaivella esille. Isolla villasella lapasella painetaan päälle, kyllä ne epäselvyydet sinne tukahtuu ja unohtuu.

Äänestä

Tätä sivustoa pitää näköjään yllä pari kirjottajaa. Ketä tää hei palvelee, kaksi sairasta helv... negatiivista ja kieroutunutta ihmistä pyrkii kaikilla keinoilla ampumaan ihmisiä mitä sairaamilla keinoilla ja mikä parasta NIMETTÖMÄNÄ ampuvat.

Jos yli menee, ilmoitusta vaan nettipoliisille ja tekemään tutkintapyyntöä. Poliisin on pakko selvittää, onko tapahtunut rikosta.

Äänestä
  • ne muutamat tänne kirjoittajat ovat todella sairaita.
    hoitoon pitäisi ohjata kun sinne itse eivät ymmärrä hakeutua.

    kyllä nuorien pitää saada koheltaa ja ryypätä varsinkin viikonloppuisin ja miksei myös viikolla.
    miten he muuten tietävät rajansa jos eivät sitä saa itse testata.
    on todella tyhmää kirjoitella muiden tekemisiä tänne,sehän vaarantaa lukijoiden hengen ja terveyden toisin kuin nämä rajojaan etsivät nuoret jotka todella varovasti pienessä nousuhumalassa pitkien matkojen takaa lähtevät etsimään sosiaalisia tapahtumia etteivät syrjäydy,sehän on nykypäivänä todella vaarallista.

    olenkin tekemässä lakiehdotusta että kännissä saa ajaa jos sillä estetään nuorten syrjäytyminen,se että joskus saattaa henki lähteä joltakin sivulliselta(esim. jos tässä tapauksessa olisi ollut kävelijöitä juuri siinä kohtaa)on pieni hinta siitä ettei nuorten elämää saa rajoittaa millään säädöksillä tai lakipykälillä.

    tänne pitää saada nimipakko,myös osoite ja puhelinnumero näkyville,ei tämä NIMETTÖMÄNÄ kirjoittelu ole mistään kotoisin.
    pari pulloa keikyää ja kiikkaan edestakaisin.

    mira nol on suomalaista maalia millä ne sillankaiteet maalataan kun niihin tuli vähän naarmuja.

    yhteiskunnan on ostettava tulevaisuuden toivoillemme uusia ja turvallisempia autoja millä voimme turvata heidän perillepääsyn baaritiskille.
    iskän auton käyttö tulee liian kalliiksi.

    rikosta ei tapahtunut ,laki vain on väärä,kyllä pikkupörrissä pitää saada ajaa jos sillä on jokin tarkoitus.

    Äänestä

> > kyllä nuorien pitää saada koheltaa ja ryypätä varsinkin viikonloppuisin ja miksei myös viikolla.
miten he muuten tietävät rajansa jos eivät sitä saa itse testata.
on todella tyhmää kirjoitella muiden tekemisiä tänne,.> >

Juu, elikkä nyt ymmärrän sinä olet ilmiselvästi toinen niistä sairaista kirjoittelijoista sitten.
Sairaudeltasi et edes nuorisoakaan enää halua mitenkään ymmärtää.

Kun vielä saadaan kiinni sen toisenkin sairaan kirjoittelijan nimi, niin sitten viedään ne nimet paperilapulla Sastamalan poliisiaseman päivystäjälle.
Ne kyllä maijalla hakee molemmat kirjoittelijat kotoansa ja vie piiriin kuulusteltavaksi.

Sitten Aluesairaalaan uusilla mammografia- ja ultraäänilaitteella tutkitaa. Varmana voidaan noilla vehkeillä selvittää että mikä hitsi niitä kahta sairasta kirjoittelijaa oikein vaivaa.

Jotain pahoja angsteja niillä selvästi on. Mutta saadaanko ne sitten korjattua kuntoon? Kunnan terapistit ainakin voi koettaa jotenkin omilla keinoillansa ja sopivilla estolääkityksillä noita kahta korjata ja ojentaa.

Äänestä

Sairaat ihmiset on kaikki hoidettava jos sellaisia on. Asian kevyt vähätteleminen ei millään lailla paranna asioita, koska kyse on vakavista asioista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sisäpesu kirjoitti:

Kenen pirssi. Onko kljettaja ja matkustajat ok. Ihme kun ennen ei ole vastaavaa sattunut vai onko joskus historiassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu