Joko Henriksonilta paimenkirje VR:lle?

Tsot, sot, VR, sanoo kohta täti Henriksson paimenetar-kirjeessään.
Eihän kielivapaudesta saa puhua eikä kirjoittaa!
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika uskomatonta, että VR:n lehteen on moinen kirjoitus päässyt. Olisiko siellä taustalla perussuomalaisuutta, sillä kaikissa suomalaisissa asuu pieni tai isompi perussuomaleinen. ;-)

Äänestä

Ei Henrikssoni uskalla valitusta pistää, kun VR:llä on monopoli toimialansa suhteen, jos surut haluavat matkustaa junalla heidän on edelleen käytettävä VR:n palveluita.

Äänestä

Olkoon kuka tahansa, hän toimi oikein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paimenkirje tulossa kirjoitti:

Tsot, sot, VR, sanoo kohta täti Henriksson paimenetar-kirjeessään.
Eihän kielivapaudesta saa puhua eikä kirjoittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu