kannattaa harkita äänestääkö seuraavissa kunnallis-ja seurakuntavaaleissa henkilöä joka sai sakkotuomion viranomaisen harhauttamisesta sekä väärän todistuksen antamisesta.Onka tällainen henkilö sen luottamuksen arvoinen jota äänestäjä ehdokkaaltaan edellyttää ? Jos ei pysty pienissäkään asioissa olemaan rehellinen niin kuinka sitten suurissa. Poliitikot/ valtuutetut ovat jo muutoinkin menettäneet uskottavuutensa .Nyt pitää ottaa "järki käteen" ja katsoa ketä äänestää !
Säkyläläisten äänestäjien
14
299
Vastaukset
- Vasurit rules
Äänestä vasemmistoa. Se on jämpti ja suoraselkäinen.
- antivasuri
Kommunistit ja muutkin vasurit menköön Kuuban ihannevaltioon.Siellä näkee kuinka kansa kärsii kommarivallasta !
- Vasurit rules
Älä jorise. Kyllä Albanialla ja Pohjois-Korealla pyyhkii hyvin. Siellä ei Cokiksella läträtä!
- ivasurinat
No painu sinne ! Pohjois-Koreassakin kansa näkee nälkää.Ei aatteesi toiminut neuvostoliitossakaan , eikä se toimi muuallakaan.Julkisuuskuva on täysin erilainen kuin todellinen totuus.
Hyvin olet aivopesun omaksunut jos tuollaiseen kommunistihallinnon hyvinvointiin uskot ! Kommunistidiktatuuri taitaa olla ainut toimiva systeemi jolla kansa pidetään nälässä ja orjuudessa niin Albaniassa kuin P-Koreassakin.
- kepudem
Totta haastat ! Poliitikot kuin myös virkamiehetkin valtakunnantasoa myöten ovat korruptoituneita ja jatkuvasti heitä on syyteessä milloin mistäkin rikkomuksesta.
Ei kansa voi tällaisiin lurjuksiin luottaa.
Ilmeisesti rehelliset ihmiset eivät halua tällaiseen joukkoon liittyä vaan pysyttelevät sivussa. En tunne kyseistä Säkylän tapausta muuten kuin lehtitietojen ja kuulopuheiden perusteella mutta uskon asian olevan totta.
Kyseisen kokoomusehdokkaan luulisi jo itsekin tajuavan että ei ole sopiva valtuustoon sen koommin kunnassa kuin seurakunnassakaan.
Ilmeisesti tällaiseen on motivaationa kyltymätön vallanhimo ja halu sorkkia joka asiaa ja jonka eteen ollaan valmiit tekemään vaikka rikoksia. - 14+12=26
toivottavasti mainitsemasi pyrkyri(t) putoavat pois valtuustoista !
ei siellä sellaisia tarvita ! - ex-tilaaja
Uskottavuutensa on menettänyt myös Ala-Satakunta-lehti ! Se ei julkaise esim. kommentteja kokoomuslaisesta politiikasta.Lehti on selvästi puolueellinen !
Ilmeisesti vasemmistopolitiikkaa kommentoiva kirjoitus julkaistaisiin. - Mooses
Sosialistit kärsivät jo viidennen perättäisen vaalitappion höttö-jutan johdolla. Mut hei, se onkin Ala-Satakunnan vika! ;-)
- sesoom1
Jees ! Jees
- jutanhöttö
Höttö-Jutta on fiksu likka ! Se vaan tekee sen minkä hallitus antaa sille tehtäväksi !
- Paskaisin kylä
Mädäntynein kunta Satakunnassa: Säkylä. Kyttäilevien maailmannapojen käpykylä.
- Mooses
Säkylä löytyy muuten sijalta VIISI kuntien vertailusta. Että niin huono paikka. Monesko esim. Eura oli?
- silminnäkijä
Velkainen komukkakylä koko Eura ! Yritti Säkylääkin rulettaa !
Kyllähän tämä on nähty ! Ei Eurassa tarvi toteuttaa haja-alueiden viemäröintiä kun keskustan paskatkin tuupataan jokeen ! - kokoomex
Saapi nähdä yrittävätvö porvarit vielä tästä kyseisestä änkyrästä kunnahallituksen puheenjohtajan.Tällaisiakin huhuja on ollut liikkeellä.
Mikäli ko. henkilö valitaan , seuraa Säkylän Kokoomusta täydellinen kasvojen menetys.
Tällainen henkilö ei sovelias mihinkään poliittiseen luottamustehtävään ei kunnassa eikä kirkossa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 144393
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831672Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2651506Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731485Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2401359Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121140Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341100Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079- 931034
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651003