Ideoita halloween juhliin??

Koullut morsian

hHei. Ollaan kavereitten kanssa järkkäämässä halloween juhlii.Meitä on neljä pitäjää minä, mun kaveri, sen isosisko ja tavallaan sen puolveli. Mä oon ainakin kuollut morsian en oo varma mun kaverista ja sen puolveljest mut sen isosisko ainakin on Zombie Cheelerder en osaa oikein kirjottaa tota joten älkää korjailko? Me järjestetään ne sen mun kaverin luona semmosessa kakskerroksisessa omakotitalossa jossa on parveke.Me aateltiin tehä pihalle hautuusmaa ja sen porukat varmaan onsen aikaa poissa sielt talosta.Meitä tulee sinne enemmän kuin neljä joten pitäs keksii sinne jotakin tekemistä ja koristeluita!!

3

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pelle

      Heipä hei! :) Olen itsekin järkkäämässä Halloweenpirskeitä n.13 vuotiaille. Ideat olis kyllä tarpeen, mutta on itsellänikin tiedossa muutamia ideoita. :3

      Esim.

      Jos leipoo ihan tavallisia muffineja joihin survoo vaan sekaan mustikoita niin hyvä tulee! :DD

      Ja ihan normaaleista leikeistä voi muuttaa halloween aiheisia muuttamalla nimeä ja vähän ideaa. :)

    • Halloween Expertti

      Niin... Sitten mä voisin antaa vähän koristelu vinkkei..


      KORISTELU/OLESKELU:

      1. Kannattaa laittaa pöytäliinaksi jätesäkki, joka on leikattu.
      2. Voisi olla piinapenkki, johon kun istuu, niin saa tehtäväkseen esim. ´´ Mene ulos mutalammikkoon pyörimään ´´ Se on hauskaa..
      3. Minulla ja minun 2 kaverilla on sellanen suunnitelma, että kun vieraat astuvat sisään nuolet johdattavat heidät piinapenkille.
      4. Ja sitten kun meillä on sellainen idea, että kun he kulkevat niin peilissä(kulkumatkan varrella täytyy olla peili) on hahmo.
      5. Lasipurkki, jossa on sisällä silmämunia(styroksisia)
      6.Oveen lappu ´´ Tervetuloa! Saavu jos uskallat´´
      7. 'Hauta', lapio ja risti sekä luita (koiran luista voi ehkä löytyä sopivia ja niitä voi vaikka värjätä) ja maasta voisi nousta käsi, joka on esim. täytetty kumihanska, joka on värjätty sopivan väriseksi
      8. Silmämunia roikkuu katosta. (styroksisia)
      9. Kuulin jostain myös, että melonin sisuksista voisi thdä aivot. Ota ´kuori´ pois ja vedä sisukseen paksuja viiltoja.
      10. Tiimarista saa hyviä tarvikkeita. Esim. hohtavia haamuja ja - lepakoita.

      Toivottavasti näistä oli edes vähän apua. :D

      • Apuuuuuuu

        Antakaa vinkkei nopeasti ja halpoja toivottavasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      33
      2523
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1134
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      125
      927
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      58
      879
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      64
      863
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      71
      784
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      69
      760
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      96
      748
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      678
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      674
    Aihe