Miten UO toimii...?

Jos saan syntymäpäivälahjaksi esim. 2000eur. Puuttuuko UO tähän ja missä n. yleensä menee raja?
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ne ihan joka päivä niitä tilin saldoja tarkistele , itseasiassa todella harvoin. Otat vaan rahat käteiseksi / suoraan käteisenä vastaan niin ketään ei kiinnosta

Äänestä

Ei ulosotto siitä tietoa saa, jollei tosiaan tarkasti sun tilitietoja. Sitä ne tekee tosi harvoin. Ja jos sulla on maksusopimus voimassa niin en tiiä onko heillä siihen edes oikeutta koskea. Ja eikös se olisi ihan hyvä jos saisit lyhennettyä velkaasi? Ja voithan sä sen aina nostaa heti käteiseksi, niin ulosotto jää nuolemaan näppejään.

Äänestä

Eikö tässä tapauksessa kannattaisi lyhentää velkoja tuolla mahdollisella 2000 eurolla? Ihme kysymyksiä teillä on!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dff443 kirjoitti:

Jos saan syntymäpäivälahjaksi esim. 2000eur. Puuttuuko UO tähän ja missä n. yleensä menee raja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu