3.10. Syntymäpäivänäsi V

tämä toinen

(ellen ihan väärin muista päivämäärää) haluan toivottaa sinulle sylintäydeltä onnea ja super isot halit ja pusut! Voi hyvin.

Rakkaudella: "susanna"

7

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Syntymäpäiväilijä

      Kiitos paljon, muistit oikein

    • tämä toinen

      Hyvä että edes tämä meni minulta oikein ja kiva että onnitteluviestini tavoitti sinut, se oli minulle tärkeää tässä kohtaa.

      Nyt on sitten todellakin se minun aikani tullut poistua tältä näyttämöltä, ihan oikeasti ja harmi kyllä ..lopullisesti. Kaikkea hyvää sinulle jatkossakin. Hei vaan.

      Ps. Toivon että pystyt vielä joskus ajattelemaan minusta jotain hyvää ja positiivista, niin tiedän etten ollut ihan läpeeni paha ihminen sittenkään.

      Rakkaudella: "susanna" ♥

    • 18

      Okei, kiitos onnitteluista ja muustakin

    • tämä toinen

      Ei tarvetta kiitellä. En saa nukutuksi,( liikaa huolia ja mietittävää ). Sanoin poistuvani täältä ja tässä taas olen sinulle ruikuttamassa. Ei väliä vaikket lue/vastaa, minä prosessoin tämän hetkistä (fyysistä)"vointiani" näin. Henkisesti olen yhtä vahva kuin aina tottunutkin olemaan, jaksamaan, pärjäämään, vaikken ehkä ihan täyspäiseltä aina vaikutakkaan. Älä siis anna häiritä, äläkä ota tästä ongelmaa. Ole kiltti äläkä vaan sano jotain ilkeää, en enää kestä sellaista sinulta, en enää ollenkaan. Ole vaan niinkuin minua ei olisikaan, niinkuin en olisi koskaan ollutkaan. Niin on hyvä.

      Aikaa kuluttaakseni kokoilen meidän "tarinaamme" nippuun. Meidän NE viestit "yksiin kansiin". Sykähdyttävää luettavaa ajoittain, välillä yhtä tuskaa. Vuoristoratailua.. sinä tuskin itse otit viestejä talteen? Harmittaa kun tuli osa poistettua. Niitä olisi muutoin tuhansia, vaikka on niitä nytkin paljon. Omaksi ilokseni sitä teen, itselleni. Tämän halusin kertoa, tässä ja nyt.

      Rakkaudella: "susanna"

    • 20

      Otin

    • 18

      "Ole vaan niinkuin minua ei olisikaan, niinkuin en olisi koskaan ollutkaan." Ai, unohdetaan kaikki tuosta vaan?

    • tämä toinen

      Unohtamisesta ei ollut kyse, vaikka itse käytit samantapaisia lauseita aiemmissa ketjuissa: unohda koko juttu, eiköhän tämä ole tässä, annetaan olla muun muassa. Itse lähinnä ajattelin sinua ja sitä ettet tunne vaivautuneisuutta avautumisistani. En minä sille mitään voi että tunnen edelleen, joka päivä hei, joka päivä! Unohtamaan en kykene koskaan, ei tunteita voi kääntää nappulasta on/off asentoon, muistatko kuka sanoi itse noin? Saan muuten kuulla sinusta vieläkin..siellä..ilkeillen siis. Välttelen kysymyksiä sinusta, mutta en vähättele tunteitani sinua kohtaan sielläkään. Muista se. Jos olisi mahdollisuus kääntää kelloja takaisinpäin tekisin sen.

      Rakkaudella: "susanna"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe