Kaveri törmäsi työmaa aitaan yöaikaan jolloin työmaalla ei toimintaa nopeusrajoitus alueella 30km tunnissa. Muu liikenne erittäin vähäinen. Aita ja auto vaurioitui.
Paljonko tälläisistä tapauksista saa yleensä päiväsakkoja?
Ja tuleeko ajokieltoa?
Kertokaa omista tapauksista esim.tieltä suistuminen ym. paljonko olette saaneet sakkoja ja onko käynyt kortin päälle.
Paljonko tälläisistä tapauksista saa yleensä päiväsakkoja?
Ja tuleeko ajokieltoa?
Kertokaa omista tapauksista esim.tieltä suistuminen ym. paljonko olette saaneet sakkoja ja onko käynyt kortin päälle.
Vastaukset 5
Vanhimmat
päänsärky
En kannata kommentoida jos ei osaa asiallisia viestejä laittaa.
Jos poliisi käy paikan päällä toteamassa töppäilyt, niin sakko kirjoitetaan siinä samalla.
En ole kuullut, että jälkikäteen sakkoa tulisi, ellei työmaan hallinnoija ala vaatimaan erikseen rangaistuksia.
Poliisi oli käynyt jälkeenpäin paikalla,kun autoa ei ollut hinattu vielä pois.
Eli poliisi ei voi siis alkaa enään jälkeenpäin sakottamaan liikenneturvallisuuden vaarantamisesta?
Miksei se sun "kaverisi" kysy poliisilta tätä? Miksi pitää kysyä täältä? 24 keskustelun "asiantuntemus" ei riitä muuhun kuin reteilyyn, mutuiluun, vääriin tulkintoihin tai vttuiluun. Kuitenkin se sun "frendisi" joutuu kysymään asiaa sieltä mistä pitääkin, eli viranomaisilta.
P.S. Sen voin sanoa että vaikka känniä tai jotain muuta voidaan epäillä, niin ei sitä jälkikäteen voida todistaa jollei ole todettu paikan päällä ; ) Vaikka aika tono täytyy olla jos ihan selvänä vetää 30 km/h alueella laatikon hinauskuntoon.