Juu eli mulle on tulossa sellanen pikkunen risteytysponi joknka sk. on. 115 cm. Et minkä kokosta kamaa mä ostan sille eli siis minkä kokosia loimia yms???
Ja sitte saa laittaa mulle sähkärii jos teil oi sellasii??
S. [email protected]
Risteytysponin loimikoko??
Minäjokaeitiedäkokoa
1
146
Vastaukset
- _katherine_
Loimen koko riippuu ihan hevosen koosta. Todennäköisesti koko on 105-135cm, riippuen ponin selän pituudesta. Samoin esim. suojien, riimun, suitsien yms. koko riippuu ponista, todennäköisesti shet tai pony (tai XS tai S). Kysy edelliseltä omistajalta varusteiden kokoja.
Satula tulee sovittaa ponin selkään, sitä ei voi ostaa etukäteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1394735Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv772706Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91186- 48924
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799