halvin 24 pack?

Mikäs ois halvin 24pack kaljaa?
3315636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

onse kunma ku tyypit dokaa kepuu himas ja ei voi kertoo halvint

Äänestä

Ei halvinta olekaan. On vain kalliita ja vielä kalliimpia. Ollaan sentään Suomessa.

Äänestä

Etkö ole halvinta löytänyt.

Äänestä

Miuluummin kymmenen A-olutpulloa eli 10 kertaa 1,40 euroa esim. Olvia. Kepu kusettaa eikä nouse päähän.

Äänestä
  • sulle pitää kaikki 24 tölkkiä toimittaa oikein lavalla??

    kuka aikuinen mies olutta viitsii latkia humalaan asti...

    Äänestä

Tääl maksaa prismas koppa koffii 20.30 euroa.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa!

    Äänestä

Mitäs jos haahuilisit lähikaupat läpi ja vertailisit itse alueesi hintatasoa, jospa se darra alkaisi helpottumaan siinä samalla...

Äänestä

TallinkSilja PreOrder:sta lava maksaa 9,90. Auto satamaan, päiväristeily ja tilaat kaljat helsinkiin.

Äänestä
  • Lava sisältää yli tuhat tölkkiä. Tuskin lähtee sillä hinnalla.

    Äänestä

4,80€ kori olutta täällä San Sebastianissa. Niin ja vähintään 5% tietenkin.

Äänestä

Kuka nyt viitsii repiä hapanta keskaria kun Kossua saa halvemmalla esimerkiksi
0,5L 38% 12,99e tai 0,7L 16,99e ja siihen passelia blandinkia niin kaljasalkun
hinnalla ja allekin saa paljon tehokkaampaa ainetta, eikä tartte repiä nestettä.

Äänestä

Saattaa olla Pirkka-olut jos sulla on K-kortti. Vai löysitkö halvempaa?

Äänestä
  • Niin, Pirkka maksaa jotain 24 euroo, allekin. Parasta rapulaan.

    Äänestä

karhu ja foster siwassa 28.90e laatikko

Äänestä
  • Siwassa?

    Äänestä

Juoda pienten panimoitten oluita,ne ovat valmistettu aidoista maltaista ja humaloista, eivätkä ole mitään kemiallisia litkuja.

Äänestä

Paskat mitää kaljaa.... hommaa hiivaa ja tee quality kiljua!

Äänestä
  • Jep, kiljuu 1.50 markkaa kaatokänni. Ok. Ohjeet netistä, Heh. Makuki iha jees.

    Äänestä

Itse ostan Sandelsia, hinnasta viis koska juon harvoin ja kohtuudella. Pirkka-olut on tullut kyllä testattua, hirvittävää kuravettä. Varmasti parempaakin kuin Sandels löytyisi, mutta ajaa asiansa.

Äänestä

Ootteko muuten huomanneet että sixpack (0,33 l tölkkejä)keppanaa maksaa melkein kaikkialla paljon enemmän kun kuusi irtotölkkiä? Sama juttu 8 ja 12 paketeissa. Kaksi kolmanneksen tölkkiä on paljos halvempi kun puolen litran tai pintin tölkki jne..

Äänestä

Tallinnasta olen hakenut itselle ja kavereille purkkarilla, olut 11€ ja lonkero 16€ lava.
Kyseessähän on sitten 4 olut. Virolainen lonkero saa naiset ihan hulluiksi sängyssä!!

Äänestä
  • Tottakai Tallinnassa on aivan eri hinnat ja kaikki A kamaa kuten Viinarannassa
    A.Le Cog 24x33cl 10,98e Karjala salkku 10,99e ja Karhu tosivahva 8,8% 15,90e
    tai paikallinen hyvä Saku kalja salkku vain 10,99e, tarjouksessa alle kympin.

    Ja se lonkero joka sekoittaa naiset A.Le Cog long drink 24x33cl 12,99e

    Äänestä

  • Ale Cocki kirjoitti:

    Tottakai Tallinnassa on aivan eri hinnat ja kaikki A kamaa kuten Viinarannassa
    A.Le Cog 24x33cl 10,98e Karjala salkku 10,99e ja Karhu tosivahva 8,8% 15,90e
    tai paikallinen hyvä Saku kalja salkku vain 10,99e, tarjouksessa alle kympin.

    Ja se lonkero joka sekoittaa naiset A.Le Cog long drink 24x33cl 12,99e

    Olut on halvempaa laivalla, koska siitä ei mene panttia (1,92 euroa/keissi). Tallinkilla on aina jokin olut (yleensä Saku tai A Le Coq) 9,99 hintaan.

    Äänestä

osta sokeria ja hiivaa tulee halvalla hyvää kiljua ja päissään voit pörrätä viikko tolkulla,tietämättä ja tuntematta mitään

Äänestä
  • hassua ettei täällä vastata sitä selkeätä vastausta: Lidlissä on halvin (helppo) olut!

    Äänestä

Ota koppa kainaloon ja juokse, tulee halvimmaksi!

Äänestä

Kaikki mikä on pahviin pakattu on paskaa. Alkosta/Baarista niitä vähän erikoisempia niin säilyy vielä joku roti siinä laadussa.

Äänestä

viime viikolla Beck's-24 packin laivalta palttiarallaa 15 euron hintaan. Suomen verohinnoin maksaa paljon enemmän.

Äänestä
  • Ei oo kuljetuspalvelukaan Tallinnasta kotiovelle hinnalla pilattu tuolla kinglogistics.eu -sivustolla. Sopii hyvin sellaselle joka ei haluu Tallinnassa käydä edes piipahtamassa tai laskee että juomien roudaaminen maksaa kotiin aivan liikaa jos sen itse tekee.

    Kannattaa myös seurata Tallinna tutuksi blogia, http://tallinnatutuksi.blogspot.fi/ jossa on ainakin kaikki linkit Tallinnan juomakauppoihin.

    Äänestä

Netprise rahteineen kotiin tuotuna 5.2 olut noin 12€ laatikko.

Äänestä

Nykyään on rainbow vaalea laageri

Äänestä
  • Tamman kusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


erihinnat:) kirjoitti:

Mikäs ois halvin 24pack kaljaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu