Mikäs ois halvin 24pack kaljaa?
halvin 24 pack?
33
15513
Vastaukset
- ereihinnat
onse kunma ku tyypit dokaa kepuu himas ja ei voi kertoo halvint
- Tämä on totuus
Ei halvinta olekaan. On vain kalliita ja vielä kalliimpia. Ollaan sentään Suomessa.
- N
Etkö ole halvinta löytänyt.
- AlfMelmac
Miuluummin kymmenen A-olutpulloa eli 10 kertaa 1,40 euroa esim. Olvia. Kepu kusettaa eikä nouse päähän.
- hkopyyorpoekpoirtåol
sulle pitää kaikki 24 tölkkiä toimittaa oikein lavalla??
kuka aikuinen mies olutta viitsii latkia humalaan asti...
- raumalla
Tääl maksaa prismas koppa koffii 20.30 euroa.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa!
- laiskuus
Mitäs jos haahuilisit lähikaupat läpi ja vertailisit itse alueesi hintatasoa, jospa se darra alkaisi helpottumaan siinä samalla...
- kaljasieppo
TallinkSilja PreOrder:sta lava maksaa 9,90. Auto satamaan, päiväristeily ja tilaat kaljat helsinkiin.
- Anonyymi
Lava sisältää yli tuhat tölkkiä. Tuskin lähtee sillä hinnalla.
- Donostia
4,80€ kori olutta täällä San Sebastianissa. Niin ja vähintään 5% tietenkin.
- Vaihda laatua
Kuka nyt viitsii repiä hapanta keskaria kun Kossua saa halvemmalla esimerkiksi
0,5L 38% 12,99e tai 0,7L 16,99e ja siihen passelia blandinkia niin kaljasalkun
hinnalla ja allekin saa paljon tehokkaampaa ainetta, eikä tartte repiä nestettä. - Orkka Pilut
Saattaa olla Pirkka-olut jos sulla on K-kortti. Vai löysitkö halvempaa?
- sitä minä ostan
Niin, Pirkka maksaa jotain 24 euroo, allekin. Parasta rapulaan.
- ilomantsin nuoriso
karhu ja foster siwassa 28.90e laatikko
- Anonyymi
Siwassa?
- Kannattaa.
Juoda pienten panimoitten oluita,ne ovat valmistettu aidoista maltaista ja humaloista, eivätkä ole mitään kemiallisia litkuja.
- Kolmaspönttökaapissa
Paskat mitää kaljaa.... hommaa hiivaa ja tee quality kiljua!
- Anonyymi
Jep, kiljuu 1.50 markkaa kaatokänni. Ok. Ohjeet netistä, Heh. Makuki iha jees.
- laihtunut pässi
Itse ostan Sandelsia, hinnasta viis koska juon harvoin ja kohtuudella. Pirkka-olut on tullut kyllä testattua, hirvittävää kuravettä. Varmasti parempaakin kuin Sandels löytyisi, mutta ajaa asiansa.
- Kittari
Ootteko muuten huomanneet että sixpack (0,33 l tölkkejä)keppanaa maksaa melkein kaikkialla paljon enemmän kun kuusi irtotölkkiä? Sama juttu 8 ja 12 paketeissa. Kaksi kolmanneksen tölkkiä on paljos halvempi kun puolen litran tai pintin tölkki jne..
- lonkkumiäs
Tallinnasta olen hakenut itselle ja kavereille purkkarilla, olut 11€ ja lonkero 16€ lava.
Kyseessähän on sitten 4 olut. Virolainen lonkero saa naiset ihan hulluiksi sängyssä!!- Ale Cocki
Tottakai Tallinnassa on aivan eri hinnat ja kaikki A kamaa kuten Viinarannassa
A.Le Cog 24x33cl 10,98e Karjala salkku 10,99e ja Karhu tosivahva 8,8% 15,90e
tai paikallinen hyvä Saku kalja salkku vain 10,99e, tarjouksessa alle kympin.
Ja se lonkero joka sekoittaa naiset A.Le Cog long drink 24x33cl 12,99e - laivalta!
Ale Cocki kirjoitti:
Tottakai Tallinnassa on aivan eri hinnat ja kaikki A kamaa kuten Viinarannassa
A.Le Cog 24x33cl 10,98e Karjala salkku 10,99e ja Karhu tosivahva 8,8% 15,90e
tai paikallinen hyvä Saku kalja salkku vain 10,99e, tarjouksessa alle kympin.
Ja se lonkero joka sekoittaa naiset A.Le Cog long drink 24x33cl 12,99eOlut on halvempaa laivalla, koska siitä ei mene panttia (1,92 euroa/keissi). Tallinkilla on aina jokin olut (yleensä Saku tai A Le Coq) 9,99 hintaan.
- hahhahhahhahhahhahha
osta sokeria ja hiivaa tulee halvalla hyvää kiljua ja päissään voit pörrätä viikko tolkulla,tietämättä ja tuntematta mitään
- viljooonnäkynyt
hassua ettei täällä vastata sitä selkeätä vastausta: Lidlissä on halvin (helppo) olut!
- Wireeni.
Ota koppa kainaloon ja juokse, tulee halvimmaksi!
- Rekkamies_
Kaikki mikä on pahviin pakattu on paskaa. Alkosta/Baarista niitä vähän erikoisempia niin säilyy vielä joku roti siinä laadussa.
- Itse ostin
viime viikolla Beck's-24 packin laivalta palttiarallaa 15 euron hintaan. Suomen verohinnoin maksaa paljon enemmän.
- severi18
Ei oo kuljetuspalvelukaan Tallinnasta kotiovelle hinnalla pilattu tuolla kinglogistics.eu -sivustolla. Sopii hyvin sellaselle joka ei haluu Tallinnassa käydä edes piipahtamassa tai laskee että juomien roudaaminen maksaa kotiin aivan liikaa jos sen itse tekee.
Kannattaa myös seurata Tallinna tutuksi blogia, http://tallinnatutuksi.blogspot.fi/ jossa on ainakin kaikki linkit Tallinnan juomakauppoihin.
- Anonyymi
Netprise rahteineen kotiin tuotuna 5.2 olut noin 12€ laatikko.
- Anonyymi
Nykyään on rainbow vaalea laageri
- Anonyymi
Tamman kusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee823230Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."362050Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1671812Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2951350Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki341258Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911190- 1081174
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711090Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201084- 281041