Boikotoikaa parkkimaksua vastaan

Parkkiboikotoija

Parkkimaksu Tappara ja Ilveksen ottelujen aikana pelkkää fasismia.

Boikotoikaa mokomaa rahastusta vastaan. Älkää menkö katsomaan pelejä. Kyllä joukkueet äkkiä huomaavat, että ihmisten kiusaaminen on typerää.

Parkkimaksu haittaa muitakin, kuin pelkästään kiekkokansaa.

1

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei koskaan Ilvestä..

      Ompa mukava tulla harjoituksiin kun kaikki ilmaispaikat on valloitettu..kauempaa kolmea junnua kuskaavalla on ongelmia, kun joutuu jättämään pelaajat hallille eikä saa parkkipaikkaa...mopoautot valloittavat kaikki paikat..lisäksi Ilveksen huono taloudenhoito maksatetaan esim. KOOVEEn pelaajien vanhemmilla. Ilves voisi kohentaa talouttaan muilla keinoilla, antaa fanien maksaa, heitä vartenhan Ilves kai on olemassa. 95% Tampereen kiekkokansasta ei kuitenkaan kannata Ilvestä! Vai onko niin että Kaupunki voi suosia vain kahta seuraa ja jättää muut toimijat paitsioon parkkimaksutuloista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      93
      4551
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1786
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1450
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1150
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1059
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      145
      1014
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      999
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      954
    Aihe