ujojen lähestyminen

eli miten kannattaa lähestyä ujoa naista
18953
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Rohkeasti ja lempeästi, kauniisti kohdellen.

Äänestä
  • Olenko ollut juuri sopivasti rohkea ja lempeä?
    Minä joka pasmasi sekottaa :)

    Äänestä

  • kysyy mies kirjoitti:

    Olenko ollut juuri sopivasti rohkea ja lempeä?
    Minä joka pasmasi sekottaa :)

    Jos olisitkin, en kehtaisi enää tulla töihin... Tänään oli lähellä, etten punastunut...

    Äänestä

  • J nainen kirjoitti:

    Jos olisitkin, en kehtaisi enää tulla töihin... Tänään oli lähellä, etten punastunut...

    Yritetään ens viikolla uudestaan,kuinka käy ;)

    Äänestä

  • kyllä sinä kehtaat kirjoitti:

    Yritetään ens viikolla uudestaan,kuinka käy ;)

    Mun kohde olikin varattu.. :/ Joten täytyy unohtaa.

    Äänestä

ensin vaikka puhelimitse,ois tarve jutella,mut eihän tää mulle ollu

Äänestä

vaikka fb:n kautta aluksi :)

Äänestä

Asiasta toiseen olen itsekkin niin ihastunut yhteen todella viehättävään nuoreen neitoon, Hän on nätti, kiva ja kaikinpuolin mahtava söpökin. ja ollaan samassa koulutuksessa eli valmistutaan samaan ammattiin.

Mutta en vaan tiedä mitä pitäisi tehdä koska en ole koskaan tuntenut näin ketään kohtaan enkä haluaisi nyt mokata. että mitä voin tehdä?

Äänestä
  • Olette varmaan samalla luokalla? ala vaikka puhua jostakin koulutyöstä. Ja sitten vaikka niitänäitä esim. jostakin opiskelijatapahtumasta mikä on tulossa, johon hänkin olisi ehkä osallistumassa? Mä itse ujona pitäisin iloisena yllätyksenä, jos joku sattuis vaikka tollasen kysymyksen esitettyään kysyä, että haluanko mennä sinne hänen kanssaan. No joo, sehän ei ole suomalaisessa kulttuurissa normaalia, mutta kivaa se olisi...

    Äänestä

miten lähestyä itseään nolaamatta vanhempaa nuorta naista?

Äänestä
  • samalla tavalla kuin omanikäistä.

    Äänestä

No sen haluaisin itsekkin tietää? tosiaan niinkuin jo tuossa aiemmassa viestissä kerroinkin, olen itsekkin tosiaan korviani myöten ihastunut ainakin vuoden vanhempaan nuoreen neitoon. ja hän on kyllä myös katsellut minuun päin vähän siihenmalliin että vois jopa olla molemminpuolista mutta kun nyt tajuaisin tehdä jotain vakuuttavaa, että en taas kerran mokaa ujouteni takia mutta jtn aion yrittää. kun vain tietäisi mitä mutta eiköhän jotain mieleen tule, hän on kyllä kaiken yrittämisen arvoinen ja jos kaikki sujuisi ja yhteen päädyttäisiin niin kyllä pitäisin häntä kuin kukkaa kämmenellä, on hän niin viehättävä ja söpö ihminen

Äänestä

kannattaa ensin vaikka hymyillä naiselle ja moikata. sitten kannattaa alkaa juttelemaan facebookissa ja voi pyytää vaikka kahville!

Äänestä
  • Ninen aina hävinnyt facesta tuon jälkeen, siis esim tökkäyksen jälkeen facessa. Noh olenkin ruma.

    Äänestä

jos nainen on joskus yksin niin mene juttemaan hänelle ja pyydä numero!

Äänestä

No kiitos paljon vinkeistä! mutta ei tästä nyt mitään tullutkaan, aloin vähän selvittää asioita facebookin kautta ja selvisi sen verran että ollaan ihan eri elämäntilanteessa että ei se sittenkään tainut olla se oikea :/ harmi.

Äänestä

Ujoa naista kannattaa lähestyä just rohkeasti, lempeästi ja kauniisti kohdellen, niinkuin joku tuossa aiemmin sanoo. Lisäksi suosittelisin sitä, että on jo vähän suunnitelmaa mitä voitte tehdä ja mies olisi se joka "veisi"/ "ottaisi ohjat käteen", koska ujous voi olla jarruttimena naisella omien ehdotusten esille tuomiselle. Kannattaa seurata toisen reaktioita / eleitä ja jättää tilaa naiselle ilmaista asioita ettei ole liian päällepäsmäri. Luovuttaa ei kannata heti alkuun niinkuin ujojen suhteen usein käy ja tämän tietävät myös ujot itse.

Äänestä

Ei sillä välttämättä ole väliä miten lähestyy kunhan lähestyy. Ujo ei sitä itse uskalla tehdä vaikka haluaisikin. Itse ainakin ilahtuisin jo pelkästään siitä, että mies tulisi juttelemaan kanssani kahden kesken livenä tai vaikka facebookissa. Eikä minua haittasi yhtään, jos hän olisi vuoden tai pari nuorempi kuin minä. Niin pienellä ikäerolla pidän toista kyllä samanikäisenä.

Voi vitsi miten noita lukieassa toivoin, et joku puhuis musta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysynpä kirjoitti:

eli miten kannattaa lähestyä ujoa naista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu