On ollu Saunalahden MobiililaajakaistaPaketti Nopsa kohta vuoden ajan.
Nyt lokakuussa alko tosissaan hidastumaan yhteys.
Nyt yhteys on pelkkää 3G:tä, kun se on ollut HSPA tai mikä tuo kirjainyhdistelmä nyt onkaan, mutta nyt on pelkkä 3G ja eihän sillä sinut avaudu, vaikka odottaa minuuttitolkulla, niin lopuksi tulee vaan, että sivun lataaminen epäonnistui.
Paljon hitaammin tämä nyt toimii, kuin huomattavasti hitaampi Soneran mokkula.
Palautetta laitoin Saunalahdelle tästä hitaudesta, koska siitä on kuitenkin maksettu vaadittu kuukausimaksu, niin kyllä yhteyksien pitää toimia.
Viimestään vuoden kuluttua tämä Saunalahti menee vaihtoon, jos sama hitaus jatkuu....
Saunalahden mobiililaajakaista muuttui hitaaksi
Saunalahden sauna
1
305
Vastaukset
- kerpele
Itselläkin on saunalahden mobiililaajakaista täällä Keski-Suomessa ja samankaltaisia ongelmia. Tuntuu siltä, että saunalahden päästä päätetään milloin saan käydä netissä ja milloin en, niin epäluotettava yhteys on.
Maksan nopeudesta max 4mbps, mutta todellisuudessa nopeus vastaa alle 384kbps liittymän luvattua. Eli maksan nopeimmasta, saan hitaimman. No ei siinäkään aina ongelmia jos yhteys ei katkoisi parhaillaan 10 sekunnin välein.
Saunalahti on täyttä kusetusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1069616
- 494711
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421961- 241660
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131401Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401329Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54937Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30913Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31912