On noi tanskanpojat mahtavia. Ne sai Simon Nielsenin pelaan samanlailla ku pelas play-offit. Selvästi nauttii pelata isoveljen kanssa. Vehasella on selvästi jotain perhe-ongelmia. Koita Petri saada pää kuntoon ni meillä on liigan 2 parasta maalivahtia. Sä pystyt kyllä siihen. Mutta hyvin voi sillä aikaa antaa Simonin hoitaa vastuu. Ehkä ens viikolla luukulle sitten.
Uutta Lukkoo
Aina pettyy...
1
211
Vastaukset
- Aina pettyy.
Se on hyvä että on mahtava tuuraaja. Todella hyvä myös että Nielsen saa peliaikaa. Sehän pitikin olla et Nielsen pelaa joka kolmannen. Vehasta ei vaan voi nyt pistää luukulle. Junnuis on mahtava Setänen mut ei sitä voi käyttää oikee. Pistä Uimalakki maanmiehien kans luukulle molemmissa peleissä. Simon nauttii ku saa pelata. Sen peli paranee sitä mukaa ja prossat nousee. Vehasen nousee sit myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75723
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15543ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;182401- 26399