MERCEDES-BENZ

Mersun W124 kori on parhain mersu mitä on koskaan tullut tehtaan portista ulos!
5179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

perusteluja antaa väitteellesi. Olisi vähän uskottavampaa, meinaan.

Äänestä

TOSIN: Miten kaikki muistelevat jotain saakelin W124 korimallin autoja..... Olihan se oikeasti tosi kestävä auto siihen aikaan, mutta silti......

Myös minulla oli sellainen 200E bensakoneella, eikä siinä ikinä ollut mitään vikaa mutta eihän sitä autoa voi mitenkään verrata nykyautoihin!!!

Monestako nykyautosta hajoaa esim. jarrut, moottori, alusta, vaihdelaatikko, voimansiirto jne.jne. Sillä eihän noissa W124 korimallin autoissa mitään muuta löytynytkään =) ELI ei ollut luistonestoa, ajonvakautusta, turvatyynyjä sun muita "herkkuja" joita nykyautoissa on aivan tolkuton määrä!! Tämän päivän autojen turvallisuus on aivan toisella tasolla verrattuna tuohon 124-korimalliin ja sitä kautta noita vikaantuvia laitteita on myös aivan mielettömästi enemmän kuin silloin "vanhaan hyvään aikaan"

Mutta ajele tosiaan ylpeänä sillä 124-koppasellasi!! Se on oikeasti vahva ja hyvä auto, uudemmissa korimalleissa on aivan varmasti enemmän vikoja ja vaikka on 20-vuotta vanha Mersu, niin naapurisi on silti kateellinen :)

Äänestä
  • Vanhat suorakulmavolvot ja satalankut on vielä liikenteessä onnellisine omistajineen! Mersun ja volvon huomaa kuluvaksi tavaraksi suurin piirtein 400 tkm:n kohdalla, kun monet irtisanoo siihen mennessä sopimuksensa.

    Onhan niissä kovempi hinta, mutta vastineeksi saat automaailman parhaat penkit, ajomukavuuden ja huolettomuuden. Mersulla ja volvolla voit ratsastaa Hangosta Ivaloon pysähtymällä pari kertaa kahville. Kokeilepa vastaavaa muulla autolla, niin johan perse puutuu :-)

    Maailma tarvitsee esikuvia, siis, ajattele millä ajat.

    Äänestä

Niin vanhalla autolla ei normaalijärkinen aja.

Äänestä
  • olis upeeta omistaa kolme w124 korista ja 2 coupeta ja 2 farmaria 300tdt ja 250td ja 2 124 coupeta 88-91. ja 2 dieselia 300d-87 ja 88

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meseeemiesss kirjoitti:

Mersun W124 kori on parhain mersu mitä on koskaan tullut tehtaan portista ulos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu