Kotkan keinovalikoimassa pitää työntekijänsä nöyrinä ja hiljaisina (pl. johtavat virkamiehet) on tämä alati jatkuva organisaatiouudistus. Jos puutut tai arvostelet jotakin epäkohtaa tai epäoikeudenmukaisuutta niin seuraavassa uudistuksessa huomaat istuvasi vähemmän vihreällä oksalla. Tai sitten oksa on sahattu kokonaan poikki. Mitään et mahda kun sinulle tarjotaan vaihtoehdot jatkolle. Valitettavasti tätä on tapahtunut ja luottamus on mennyt. Miettikää sitä kun ehdokastanne valitsette.
Tällä pysyy hiljaa
Äänestys on pian
673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Anna vinkkiä, missä tarvitaan apuja?
(Nyt mielialat ovat sellaiset, että omaan pesään kusevat johtajat, varsinkin Lindelöf, lähtevät kuin leppäkeihäät.)
Oma apu paras apu. Tänne ei parane vinkkejä antaa. Asia on kuitenkin ajattelemisen arvoinen. Tietyt henkilöt ja piirit tässä kaupungissa päättävät kuka alennetaan ja kuka ylennetään. Menestys kuitenkin edellyttää että miellytät tiettyä tahoa vaikka se sotisi omaatuntoasi vastaan.
Epävarmat ja tietämättömät johtajat alkavat matkia diktaattorin ohjeita. Kun on niiin noloa jos alempiarvoinen tietää enempi.
Joten turvat tukoon ja tehdään mitä päällystö käskee. Sitten jälkeenpäin kuullaan kavereita että mitä sä sen homman munasit,pomo kiukuttelee joka vaiheessa.
Neuvostomallin mukaan menee hommat Kotkassa. Stalinkin tuhosi parhaat osaajansa. Mikään ei ole muuttunut. Kotkan visiot jatkuvasta oppimisesta ovat täyttä paskaa.
no, tilalle on tulossa äärioikeisto... onko se sen parempi...persut ne osaa hoitaa eu-asiat kotkan valtuustosta hyvälle mallille vaikka ei voineet mennä hallitukseen sitä tekemään... nyt vaan räkyttävät mutta mitään vaihtoehtoa ei kuitenkaan ole esittää miten pitäisi hoitaa...
Eikös se Soini juuri linjannut vaaliohjelman aika selvästi?
Perussuomalaiset eivät todellakaan ole äärioikeisto.
Perussuomalaisuus lähtee toimivista julkispalveluista ja eriarvoistumiskehityksen pysäyttämisestä, eli SDP:n ja kokoomuksen nykymeininki on torjuttava!
Kannattaako sinunkaan osoittaa mieltä Perussuomalaisuuden hyviä tavoitteita vastaan?